„Hispan” walczy z gospodarzem o brązowy medal

„Hispan” walczy z gospodarzem o brązowy medal

„Hispan” walczy z gospodarzem o brązowy medal

Reprezentacja Hiszpanii w piłce ręcznej pożegnała się z mundialem, by ponownie stanąć na podium w starciu ze Szwecją

Madryt, 28 stycznia (prasa europejska) –

Hiszpańska drużyna piłki ręcznej żegna się w niedzielę na Tele2 Arena w Sztokholmie (18:00/Teledeporte) z Mistrzostwami Świata w Szwecji i Polsce, a ostatecznym celem jest odzyskanie brązowego medalu ze współgospodarzem i obecnymi mistrzami Europy. Szwedzka drużyna pozostaje na podium Pucharu Świata.

Duński „Ogr”, po aż 15 interwencjach bramkarza Niklasa Landena, zakończył piątek w półfinale złudzeniami „Latynosów” (23-26), którzy byli o krok od awansu do finału mistrzostw świata w trzeci raz. Nie mając czasu na żal, skupiają się teraz na meczu o trzecie miejsce z obecnymi mistrzami kontynentu.

Długi lot z Gdańska (Polska) i nagromadzone zmęczenie mocno obciążają zawodników, którzy nie przestają dążyć do zdobycia czwartego medalu Pucharu Świata – trzeciego brązowego – i dziesiątego w ciągu ostatnich 12 lat oraz obrony podium Pucharu Świata. W Egipcie w 2021 roku, gdzie brązowy medal wisi też na ich szyjach.

„Po 24 godzinach zespół będzie wiedział, i tak naprawdę to jest stawka. Szwecja jest w takich samych warunkach, gra u siebie, ze swoimi fanami, więc chcą zakończyć zawody na wysokim poziomie. Będziemy Chcę wygrać ten mecz” – powiedział trener Jordi Ribera w zapowiedzi meczu.

Obrona będzie kluczowa przeciwko przegranemu współgospodarzowi, bez jego supergwiazdy Jima Gottfredsona – który złamał palec przeciwko Egiptowi – w „półfinale” przeciwko Francji (31-26), który uciszył Tele2 Arena. Lewy obrońca Erik Johansson, który zdobył 38 bramek w tym turnieju, po raz kolejny będzie ofensywnym punktem odniesienia dla Szwecji, która ma niskie gwarancje ze strony bramkarzy Andreasa Palicy i Tobiasa Thulina (odpowiednio 38% i 42%).

Mimo braku silnego środkowego obrońcy, skandynawska drużyna obiecała walczyć o to, by uniknąć powtórki z Malmö w 2011 roku. Przy tej okazji „Latynosi” sięgnęli też po brązowy medal (23:24) w meczu. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Szwecji.

Skandynawowie „zemszczą się” na zniewadze u siebie, opuszczając drużynę dowodzoną przez Manolo Cadenasa z Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 z zaledwie jednym golem w ekscytującym przedolimpijskim meczu. Ostatnio była to porażka Hiszpanów w finale Mistrzostw Europy na Węgrzech i Słowacji 2022, gdzie Szwecja pokonała argumenty „Latynosów” w bardzo wąskim meczu rozstrzygniętym z siedmiu metrów z czasem (27-26).

W 59 meczach rozegranych pomiędzy obiema drużynami (26 meczów oficjalnych i 33 towarzyskich) Hiszpania ma na swoim koncie 32 zwycięstwa, remis i 26 porażek ze Skandynawią.

arkusz danych.

–różnica.

Szwecja: Palicka (P), Thulin (P), Appelgren (P), Lagergren, Daniel Pettersson, Johansson, Claar, Fredric Pettersson, Wanne, Carlsbogard, Persson, Pellas, Sandell, Darj, Ekberg, Forsell Schefvert i Bergendahl.

Hiszpania: Corrales (P), Pérez de Vargas (P), Guardiola, A.Fernández, Solé, Cañellas, A.Dujshebaev, D.Dujshebaev, Maqueda, Casado, Figueras, Pecina, Odriozola, Sánchez-Migallón, Serdio, Garciandia, D Fernandez

Stoisko: Tele2 Arena.

– Czas: 18:00 / Teledeport.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *