Historia kolumbijskiej drużyny narodowej na mundialu

the Wybierz Kolumbię Weź udział w sześciu edycjach najważniejszego wielkiego turnieju w historii najpopularniejszego sportu: mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Kolumbijczycy nie mają najmilszych wspomnień z tego turnieju, poza jednym, który miał miejsce w 2014 roku, kiedy to passa porażek zakończyła się niepowodzeniem w 1/8 finału. Następnie krok w czasie i odcisk „la sele” na wydarzeniach na świecie.

Papryczka chili 1962

Kolumbia zdobyła miejsce w mistrzostwach świata, pokonując w eliminacjach swojego odpowiednika Peru. W światowym wydarzeniu liderem była drużyna narodowa Adolfa Pedernera I Swój pierwszy mecz rozegrali z reprezentacją Urugwaju iz tego meczu wyszło nazwisko pierwszego Kolumbijczyka, który strzelił gola na mundialu: Francisco Zuluaga, który strzelił jedynego gola na korzyść tej porażki 2:1.

W tym czasie zetknąłem się również z „trójkolorowym”. Związek Radziecki (4-4) Właściwie Jugosławia (przegrana 5-0) Nie wyszedł poza fazę grupową.

Włochy 1990

Powrót reprezentacji Kolumbii na Mistrzostwa Świata FIFA trwał 28 latpokonał Izrael w powtórce i ponownie rywalizował, chcąc przywrócić honor.

W tym czasie kierowany przez Franciszek Maturanabyli w gGrupa G z Niemcami, Jugosławią i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimiten ostatni został pobity 2-0 i poszedł Pierwsze zwycięstwo „trójkolorowych” w historii Pucharu Świata.

przeciwko Jugosławia przegrała 1:0 i zremisowała z Niemcami Zachodnimi 1:1. przy tej okazji, Udało im się awansować do 1/8 finałuale w tym przypadku Kamerun wygrał eliminacje 2:1.

Stany Zjednoczone 1994

Kolumbia, po raz kolejny prowadzona przez Francisco Maturanę jako trenera, przybyła jako jeden z faworytów po niezapomnianym występie w eliminacjach, gdzie ikona pokonała Argentynę 5:0.który był wówczas faworytem drużyn z Ameryki Południowej.

W 1994 przebywał w Grupa A z krajem gospodarzem, Stanami Zjednoczonymi, Szwajcarią i Rumunią.

Zaczęli od złej stopy. Przegrali 3:1 z Rumunią, potem 2:1 z USA i pokonali Szwajcarię tylko 2:0. W ten sposób ponownie zdobyli mistrzostwo świata, bo Kolumbia, mimo że była faworytem, ​​utrzymała się w fazie grupowej, zdobywając zaledwie 3 punkty.

Francja 1998

Trzeci z rzędu! Pod nadzorem „El Bolillo” Gomeza, Reprezentacja po raz kolejny była podekscytowana marzeniem o Pucharze Świata. Tym razem byli częścią Grupa G z Anglią, Rumunią i Tunezją.

Rozpoczęli turniej Ponowna porażka z Rumuniąale tym razem na minimum. Potem udało im się pokonać Tunezję 1:0Ale w ostatnim meczu Anglia wygrała 2:0. Na tej ostatniej przeprawie, historyczny gracz, Davida Beckhamawymienił koszulkę z „El Pibe” Valderramaktóry rozgrywał swój ostatni mecz w reprezentacji Kolumbii, która ponownie została w fazie grupowej.

Brazylia 2014

Po 16 latach Kolumbia znów była obecna na Mistrzostwach Świata FIFAtym razem z niezapomnianą klasyfikacją dla Kolumbijczyków, po epickim zwycięstwie 3:3 z Chile.

bez swojej obecnej gwiazdy, Radamel Falcao Garcia„trójkolorowy” przybył z rozkazu José Nestor Beckerman Do twarzy Grupa C, która obejmowała Grecję, Wybrzeże Kości Słoniowej i Japonię.

Bez wątpienia był to najbardziej dostojny pokaz kraju w jego historii przez nominacje orbitalne. Zaczęło się od zmiażdżenia Grecji 3:0, a następnie pokonania Wybrzeża Kości Słoniowej 2:1 Zakończyło to fazę grupową, pozostawiając Japonię na wyjeździe z bardzo ekscytującym wynikiem 4-1.

W 1/8 finału mecz odbył się z Urugwajem. Wspaniała z Ameryki Południowej. Na stadionie Maracanã reprezentacja Kolumbii przeszła do historii Awans po raz pierwszy do ćwierćfinału ze słabością Jamesa Rodriguezaktóry później wygrał wyścig Złoty But jako strzelec i Nagroda PuskasaZa pierwszego gola w tym meczu.

W pokojach niestety wybór Przegrywając 2:1 z Brazyliąale był to najbardziej szczególny mundial dla naszego kraju.

Rosja 2018

Znowu pod nadzorem José Nestor BeckermanKolumbia chciała walczyć o wielki cel: mistrzostwo świata. wybór był częścią Grupa H z Japonią, Polską i Senegalem.

Pierwszy mecz przeciwko Japończyk, który wygrał 2:1Kolumbijczycy spisali się wtedy pokonując Polskę 3:0 i zamknęli pierwszy etap pokonując Senegalu minimum.

W 1/8 finału, w ciężkim meczu z AngliaDoszło do rzutów karnych, gdzie Europejczycy niestety zajęli miejsce (4-3).

Kolumbia Nie udało mu się zakwalifikować do Mistrzostw Świata w Katarze 2022, najnowszy. Pokaz zespołu podczas remisu był naganny i zapomniany. W tej chwili stawką jest ocena Meksyk, Stany Zjednoczone i Kanada 2026.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *