Historia Meksyku na tle konkurencji w Katarze

Coraz mniej brakuje do przybycia Pucharu Świata. Edycja 2022 odbędzie się w Katarze, a my Meksykanie nie możemy się doczekać listopada, aby zobaczyć naszą grę zespołową.

Z tej okazji Meksyk zakwalifikował się do nowego Pucharu Świata, gdzie będzie starał się przełamać klątwę ćwierćfinału, czego nigdy nie byli w stanie pokonać. Zanim jednak pomyślisz o ostatecznym rozszerzeniu, musisz skupić się na początku.

Meksyk podzieli grupę z Polską, Argentyną i Arabią Saudyjską. To trzy dobrze znane zespoły, z którymi zmierzył się już w przeszłości. Zapraszamy do poznania historii pomiędzy tymi zespołami oraz oczekiwanych prognoz na Mistrzostwa Świata.

Meksyk vs Polska

Pierwszy mecz Tricolor World Cup zostanie rozegrany z Polską. Historia wskazuje na pełny remis, z 3 wygranymi dla każdej strony i 3 kolejnymi remisami. W mistrzostwach świata jest nawet precedens. To mecz fazy grupowej, w Argentynie w 1978 roku. W tym dniu było to zwycięstwo Polski 3:1 w najgorszym występie na mundialu w Meksyku.

A priori polska drużyna wydaje się faworytem w kursach gorący Meksyk. Jednak debiut na mundialu to złożony i fundamentalny mecz na przyszłość w rozgrywkach.

Dla Meksyku ważne jest, abyśmy przynieśli sukces Robertowi Lewandowskiemu, najlepszej polskiej osobowości i królowi strzelców Barcelony. Jeśli osiągnie ten cel, będzie miał korzystniejszy scenariusz do zwycięstwa. Nie oznacza to, że należy przeoczyć inne talenty w reprezentacji Polski, takie jak Zieliński, Milik czy Piątek.

Meksyk vs Argentyna

Drugi mecz będzie przeciwko staremu znajomemu, jednemu z faworytów do zdobycia trofeum Katar 2022: Argentyna. Historia jest wielkim zwycięzcą, z 18 argentyńskimi zwycięstwami, 13 remisami i tylko 4 meksykańskimi zwycięstwami.

Zespoły te spotykały się we wszelkiego rodzaju zawodach, w tym w Pucharze Świata. Były 3 poprzednie wyniki, wszystkie zwycięstwa dla Argentyny, 2 z nich niedawno. Zarówno w Niemczech 2006, jak iw RPA 2010 Tricolor i Albiceleste spotkali się w 1/8 finału, przy czym w obu przypadkach wynik był taki sam: Meksyk został wyeliminowany.

Aby awansować do 1/8 finału, nie trzeba wygrywać każdego meczu. W związku z tym remis może być pozytywnym wynikiem dla meksykańskiej drużyny, przeciwko drużynie, która historycznie była nie tylko kamieniem w butach, ale także wysoką obecnością: pochodzi ze zdobycia Pucharu Ameryki, jak to miało miejsce w przypadku najdłuższego niepokonany rekord na świecie, a wśród swoich bohaterów ma Lionela Messiego.

Meksyk vs Arabia Saudyjska

Ostatni mecz grupy, a może i najważniejszy, rozegra się z Arabią Saudyjską. W oparciu o poprzednią analizę są najsłabszym zespołem w grupie, a zwycięstwo jest obowiązkowe, jeśli chcą osiągnąć pierwszy cel awansu do 16. rundy.

W konfrontacji obu drużyn nie dochodzi do starć w Pucharze Świata. Zagrali jednak w Pucharze Konfederacji. Były trzy mecze w latach 1995, 1997 i 1999. W bilansie zostawiam trzy zwycięstwa dla Meksyku, z ważnym zestawem bramek (12 do 1).

Historia dopełnia zwycięstwo Meksyku i remis w dwóch meczach towarzyskich. Dlatego azjatycka drużyna nigdy nie była w stanie pokonać Tricolora, statystyki, która musi być utrzymana w Katarze, aby zakwalifikować się do następnej rundy.

Scenariusz dla zespołu kierowanego przez Argentyńczyka Gerardo „Tata” Martino jest trudny, ale daleki od niemożliwych. Mecz otwarcia z Polską będzie kluczowy dla ustalenia trajektorii drużyny. Chociaż faza play-off nie była najlepsza i pojawiła się krytyka zespołu, nadszedł czas, aby odłożyć to wszystko na bok i skupić się na Katarze.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *