Historyczny! Bokser Tyson Fury dąży do ujednolicenia tytułów wagi ciężkiej

Historyczny!  Bokser Tyson Fury dąży do ujednolicenia tytułów wagi ciężkiej

Dziś w świecie boksu ogłoszono ważną wiadomość, a tytuły wagi ciężkiej mogą zostać zunifikowane.

Umowa na walkę została zamknięta Zjednoczenie światowych pasów bokserskich wagi ciężkiej pomiędzy Brytyjczykiem Tysonem Furym a Ukraińcem Oleksandrem Usykiemw terminie do ustalenia, ogłosił w piątek promotor Frank Warren.

Długo oczekiwana walka odbędzie się w Riyadzie (Arabia Saudyjska) pomiędzy Furym (35 l., mistrzem WBC w tej kategorii) a Usykiem (36 l., mistrzem WBA, Międzynarodowej Federacji Bokserskiej i World Boxing Organisation).(Który o włos obronił tytuł w starciu z obiecującym Brytyjczykiem Danielem Dubois pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Czy chcesz oglądać mecze kolumbijskiej piłki nożnej z dowolnego miejsca? Kup Win Sports online tutaj

„Waga ciężka zawsze pobudza wyobraźnię fanów i jestem pewien, że będzie to największe bokserskie wydarzenie stulecia”. – skomentował Warren. „To największa możliwa walka w naszym sporcie” – dodał.

Fury wygrał 33 walki – i żadnej – od swojego zawodowego debiutu w 2008 roku. Jest także niepokonany, a Usyk wygrał wszystkie 21 swoich zawodowych walk.

Usyk zdobył wszystkie trzy pasy we wrześniu 2021 roku pokonując swojego ówczesnego obrońcę Anthony’ego Joshuę. W sierpniu 2022 roku Ukrainiec obronił ich w rewanżu między nimi, a następnie 26 sierpnia we Wrocławiu utrzymał ich ponownie w walce z Danielem Dubois.

Nie zapomnij zobaczyć: Żegnaj ery! Gra wideo FIFA zmieni nazwę

Przeczytaj także: Baseball Ligi Mistrzów: harmonogram znajdziesz tutaj

Ta ostatnia walka została zorganizowana na zamówienie WBA (World Boxing Association) po niepowodzeniu negocjacji w sprawie walki unifikacyjnej z Furym. Za tę porażkę oskarżono tego ostatniego, za co spotkał się z ostrą krytyką po przełożeniu zaplanowanego na kwiecień meczu na Wembley.

Zwycięzca pojedynku Fury-Usyk zostanie pierwszym bokserem, który od 1999 roku zdobył wszystkie cztery pasy wagi ciężkiej od Brytyjczyka Lennoxa Lewisa.

Win Sports nie ogranicza się tylko do piłki nożnej, ponieważ tutaj znajdziesz aktualności na temat innych sportów.

Przycisk Wiadomości Google

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *