Hiszpania, faworyt w fazie grupowej mistrzostw Europy

Podopieczni Luisa Enrique zmierzą się ze Szwecją, Polską i Słowacją w grupie E pierwszego etapu. Hiszpania jest faworytem do zakwalifikowania się do 1/8 finału Euro 2020. Faza grupowa dla tej grupy rozpocznie się we wtorek 14 czerwca, pierwszego dnia, w którym zmierzą się z Hiszpanią – Szwecją i Polską – Słowacją.

W grupie E Hiszpania rozegra pierwszy etap na dwóch stadionach. Reprezentacja Hiszpanii, prowadzona przez Luisa Enrique, rozegra swoje pierwsze trzy mecze w La Cartuja w Sewilli, a pozostałe trzy w Sankt Petersburgu. Hiszpania odegra krajową rolę w Euro 2020 w pierwszej fazie. Stadion w Sewilli będzie również gospodarzem meczu 1/8 finału, ale w Hiszpanii w żaden sposób nie będzie.

Dzień i godzina trzech dni w grupie E.

Poniedziałek, 14 czerwca

Polska – Słowacja (18:00 w Sankt Petersburgu)

Hiszpania – Szwecja (godz. 21:00 w La Cartuja de Sevilla)

Piątek, 18 czerwca

Szwecja – Słowacja (15:00 w Sankt Petersburgu)

Sobota 19 czerwca

Hiszpania – Polska (godz. 21:00 w La Cartuja de Sevilla)

Środa 23 czerwca

Szwecja – Polska (18:00 w Sankt Petersburgu)

Słowacja – Hiszpania (18:00 w La Cartuja de Sevilla)

Lewandowski i Issac, The Perils of Poland and Sweden

Słowacja startuje w grupie E jako a priori słabszy przeciwnik, ale na boisku wszyscy będą mieli takie same możliwości, gdy sędzia zagwiżdże. Luis Enrique nie uniknął roli faworyta drużyny narodowej, który awansował jako pierwszy w grupie. Hiszpania zadebiutuje ze Szwecją, pojedzie dalej z Polską i zamknie fazę grupową ze Słowacją.

Szwecja jest tym, który przybywa jako drugie rozstawienie w grupie i ma Alexandra Isaacsa za jego wysokie ryzyko w starciu z Hiszpanią. Napastnik Realu Sociedad będzie odpowiedzialny za strzelenie bramki dla szwedzkiej drużyny narodowej po kontuzji Zlatana Ibrahimovicia. Ale nie będzie jedynym napastnikiem zagrażającym Hiszpanii, Robert Lewandowski jest jednym z „9” najlepszych w Europie i będzie głównym zagrożeniem dla Polaków.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *