Hiszpania, faworyt w fazie grupowej mistrzostw Europy

Podopieczni Luisa Enrique zmierzą się ze Szwecją, Polską i Słowacją w grupie E pierwszego etapu. Hiszpania jest faworytem do zakwalifikowania się do 1/8 finału Euro 2020. Faza grupowa dla tej grupy rozpocznie się we wtorek 14 czerwca, pierwszego dnia, w którym zmierzą się z Hiszpanią – Szwecją i Polską – Słowacją.

W grupie E Hiszpania rozegra pierwszy etap na dwóch stadionach. Reprezentacja Hiszpanii, prowadzona przez Luisa Enrique, rozegra swoje pierwsze trzy mecze w La Cartuja w Sewilli, a pozostałe trzy w Sankt Petersburgu. Hiszpania odegra krajową rolę w Euro 2020 w pierwszej fazie. Stadion w Sewilli będzie również gospodarzem meczu 1/8 finału, ale w Hiszpanii w żaden sposób nie będzie.

Dzień i godzina trzech dni w grupie E.

Poniedziałek, 14 czerwca

Polska – Słowacja (18:00 w Sankt Petersburgu)

Hiszpania – Szwecja (godz. 21:00 w La Cartuja de Sevilla)

Piątek, 18 czerwca

Szwecja – Słowacja (15:00 w Sankt Petersburgu)

Sobota 19 czerwca

Hiszpania – Polska (godz. 21:00 w La Cartuja de Sevilla)

Środa 23 czerwca

Szwecja – Polska (18:00 w Sankt Petersburgu)

Słowacja – Hiszpania (18:00 w La Cartuja de Sevilla)

Lewandowski i Issac, The Perils of Poland and Sweden

Słowacja startuje w grupie E jako a priori słabszy przeciwnik, ale na boisku wszyscy będą mieli takie same możliwości, gdy sędzia zagwiżdże. Luis Enrique nie uniknął roli faworyta drużyny narodowej, który awansował jako pierwszy w grupie. Hiszpania zadebiutuje ze Szwecją, pojedzie dalej z Polską i zamknie fazę grupową ze Słowacją.

Szwecja jest tym, który przybywa jako drugie rozstawienie w grupie i ma Alexandra Isaacsa za jego wysokie ryzyko w starciu z Hiszpanią. Napastnik Realu Sociedad będzie odpowiedzialny za strzelenie bramki dla szwedzkiej drużyny narodowej po kontuzji Zlatana Ibrahimovicia. Ale nie będzie jedynym napastnikiem zagrażającym Hiszpanii, Robert Lewandowski jest jednym z „9” najlepszych w Europie i będzie głównym zagrożeniem dla Polaków.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *