Hiszpania i Polska zacieśniają współpracę podczas 12. szczytu hiszpańsko-polskiego

https://mundo.sputniknews.com/20210531/comparecencia-conjunta-de-pedro-sanchez-y-el-primer-ministro-de-polonia-1112707605.html

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

2021

Sputnik Mundo

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

Aktualności

es_ES

Sputnik Mundo

kontaktosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

https://cdnmundo1.img.sputniknews.com/img/07e5/05/1f/1112707459_218:0:2949:2048_1920x0_80_0_0_96bdcf85fb5b619f1aa2b497c15679ca.j

Sputnik Mundo

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

Rząd Hiszpanii, Pedro Sanchez, Polska

Szef hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez i premier Polski Matteo Moraveki wystąpili przed mediami na strukturze XII szczytu hiszpańsko-polskiego.

Celem czteroletniego szczytu jest wzmocnienie więzi gospodarczych i handlowych między obydwoma krajami.

„Podpisaliśmy sześć porozumień, które pokazują zakres ambicji, jakie oba rządy mają dla naszych relacji”, powiedział Sanchez podczas konferencji prasowej, dodając, że jego pragnienie szczytu powinno być często powtarzane.

Niektóre z porozumień cytowanych przez polskiego ministra stwierdzały, że „to szczyt pozytywny i zaskakujący”. Moraveki obiecał, że po epidemii pojawią się wyzwania Odzyskaj europejską gospodarkę, ale zmień się Z zamiarem jej wzmocnienia.

Obaj przywódcy wyrazili chęć wsparcia krajów Południa i podzielili poglądy o potrzebie wysuwania na pierwszy plan Umowy o migracji i azylu oraz „strategicznym znaczeniu Sojuszu Wschodniego i Południowych Sąsiadów”.

Znaleźli również duże zbieżności w takich kwestiach, jak zarządzanie epidemią i ożywienie gospodarcze, transformacja ekologiczna i cyfrowa, wyzwania dla populacji i duże obszary wiejskie. „Chociaż jesteśmy prawie na dwóch krańcach kontynentu europejskiego, dziś znaleźliśmy wiele wspólnych punktów i nie jest to tylko pozytywny, ale zaskakujący szczyt” – powiedział Moraveki.

W tym sensie Sanchez podkreślił konieczność „wzmocnienia relacji ze Wschodem i jego sąsiadami”, pochwalił pracę w ramach Partnerstwa Wschodniego i wezwał do „zrównoważenia poziomu ambicji” na granicy południowej.

Ze swojej strony polski premier podzielił „ideę wzmocnienia bezpieczeństwa zagranicznego” na granicy i zapewnił, że jego kraj będzie wspierać Hiszpanię w krajach sąsiadujących z Marokiem, a także wsparcie Hiszpanii na Wschodzie.

Kryzys, którego nigdy nie widziano w Chyota: „Maroko wykorzystuje cywilów do zagrożenia Hiszpanii”
Na pytania mediów Sanchez również wypowiadał się . Raport Maroka ostrzegający Hiszpanię, że dno kryzysu znajduje się na Saharze, „Minister spraw zagranicznych Maroka mówi, że korzystał z imigracji, tj. Atak na granice Hiszpanii Przy ponad 10 000 Marokańczyków w 48 godzin uważam, że jest to całkowicie nie do przyjęcia Odrzucam to stwierdzenie„.

Szczyt rozpoczął się o godzinie 11:30 powitaniem Sancheza i polskiego premiera na Plaza de Cervantes w Alcali de Honaros.

Podczas XIII szczytu między Hiszpanią a Polską podpisano pięć Memorandum of Understanding (MoU) między szkołami dyplomatycznymi, bezpieczeństwem cybernetycznym, współpracą przemysłową i infrastrukturą transportową.

Wydarzenie, w którym wzięło udział kilkunastu ministrów z obu krajów, zakończyło się zawarciem umowy joint venture w zakresie kultury, edukacji i nauki w latach 2021-2024.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *