Hiszpania i Polska zderzają się w euro

Sewilla, Hiszpania (API) – Hiszpania i Polska zmierzą się w sobotę w drugim meczu mistrzostw Europy.

Bardziej niż kiedykolwiek strzelanie będzie koniecznością dla obu drużyn, które zadebiutowały na Euro 2020 z gorzkimi wynikami.

Hiszpania stworzyła wiele okazji przeciwko Szwecji, ale nie przekroczyła bezbramkowego remisu. Polska przegrała ze Słowacją 2:1, w kolejnym meczu ich talizman Robert Lewandowski wyschnął przed bramką meczową ze swoją drużyną.

Atak Lewandowskiego i La Roji przyciągnie ich uwagę, gdy spotkają się w poszukiwaniu zwycięstwa na stadionie La Cartouza w Sewilli, dzięki czemu pozostaną na czele grupy E.

Reflektory znajdą się również na Alvaro Morata. Fani i hiszpańskie media kwestionowali szanse napastnika na zmarnowanie się w meczu ze Szwecją. 28-latek był również nieskuteczny w towarzyskim meczu Hiszpanii z Portugalią, a także zakończył 0:0.

Trener Hiszpanii Luis Enrique nie skomentował, czy mimo nieposłuszeństwa przyjmie napastnika Juventusu do pierwszego składu, czy też przeniesie żetony.

– Mówię Alvaro, żeby został. Niech nadal robi dla nas wszystko, co może w ataku i obronie ”- powiedział hiszpański trener. „Jutro wychodzimy z 10 innymi osobami z Moratą”.

Inne opcje Luisa Enrique powyżej to partner Moraty Danny Olmo i Ferran Torres przeciwko Szwecji. Mógł też wrócić do Gerarda Moreno, Michaela O’Reilly’ego, Adamy Troy czy Pablo Sarabia.

„Każdy ponosi odpowiedzialność” – powiedział Sarabia. „Wszyscy gracze, których mamy powyżej, są wysokiej jakości i są kompatybilne”.

Hiszpania otrzymała w piątek dobrą wiadomość wraz z powrotem kapitana Sergio Busquetsa, który powrócił do składu po odbyciu kary więzienia za pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego.

Louis Enrique wyjaśnił, że Baskety nie wykazywały objawów wyizolowanego wirusa i były w stanie trenować w domu. Powiedział, że starszy pomocnik, jedyny pozostały gracz reprezentacji Hiszpanii, który wygrał Mistrzostwa Świata 2010, był uprawniony do gry w sobotę.

— Wyszło, ale czułem się, jakbym tu był. Można powiedzieć, że jest kapitanem — upierał się Louis Enrique.

Ze swojej strony Polska postawi wszystko z Lewandowskim, który ma przed sobą najlepszą karierę klubową i nie jest jeszcze oszołomiony nominacjami do kadry narodowej. Pochodzi z rekordowego sezonu z Bayernem Monachium, ale nie strzelił gola przeciwko Słowacji. Nie dodał dwóch bramek w 12 meczach z reprezentacją na Mistrzostwach Świata i Euro.

„Przeanalizowaliśmy mecz ze Słowacją. Każdy gracz powiedział, jak może robić rzeczy lepiej. Nie chcemy, aby to się powtórzyło ”- powiedział polski obrońca John Betnarek. „To zamknięty rozdział. Nigdy więcej nie będziemy mieć takiego meczu. Jestem tego pewien. “

Gospodarze mogą zaufać swojemu kapitanowi Sergio Busquetsowi, który zdał wirusa Corona i uzyskał wynik negatywny i powrócił do koncentracji w piątek.

Polska kierownica Crescors Krzysztof, były zawodnik Sewilli po odesłaniu w drugiej połowie meczu ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *