Hiszpania i Polska zderzają się w euro

Sewilla, Hiszpania (API) – Hiszpania i Polska zmierzą się w sobotę w drugim meczu mistrzostw Europy.

Bardziej niż kiedykolwiek, strzelanie jest kluczowe dla dwóch drużyn, które zadebiutowały na Euro 2020 z gorzkimi wynikami.

Hiszpania stworzyła wiele okazji przeciwko Szwecji, ale nie przekroczyła bezbramkowego remisu. Polska przegrała ze Słowacją 2:1, w kolejnym meczu ich talizman Robert Lewandowski wyschnął przed bramką meczową ze swoją drużyną.

Atak Lewandowskiego i La Roja przyciągnie uwagę, gdy spotkają się na stadionie La Cartouza w poszukiwaniu zwycięstwa, pozostawiając ich na czele grupy E.

Alvaro Morata jest na ustach wszystkich. Napastnik był szeroko kwestionowany przez fanów i hiszpańskie media za zmarnowane szanse w meczu ze Szwecją.

Pytanie brzmi, czy trener Hiszpanii Luis Enrique zaakceptuje napastnika Juventusu w wyjściowym składzie, czy przesunie swoją kartę. Po pochwale jego występu przeciwko Szwecji i wytypowaniu go na konferencję prasową przed meczem wszystko wskazuje na to, że zatrzyma Moratę.

Inne opcje Luisa Enrique powyżej to partner Moraty Danny Olmo i Ferran Torres przeciwko Szwecji. Mógł też wrócić do Gerarda Moreno, Michaela O’Reilly’ego, Adamy Troy czy Pablo Sarabia.

„Każdy ponosi odpowiedzialność” – powiedział Sarabia. „Wszyscy gracze, których mamy powyżej, są wysokiej jakości i są kompatybilne”.

Polska postawi wszystko z Lewandowskim, który ma przed sobą najlepszą karierę klubową i nie boi się awansów do kadry narodowej. Pochodzi z rekordowego sezonu z Bayernem Monachium, ale nie strzelił gola przeciwko Słowacji. Nie dodał dwóch bramek w 12 meczach z reprezentacją na Mistrzostwach Świata i Euro.

„Przeanalizowaliśmy mecz ze Słowacją. Każdy gracz powiedział, jak może robić rzeczy lepiej. Nie chcemy, aby to się powtórzyło ”- powiedział polski obrońca John Betnarek. „To zamknięty rozdział. Nigdy więcej nie będziemy mieć takiego meczu. Jestem tego pewien. „

Gospodarze mogą zaufać swojemu kapitanowi Sergio Busquetsowi, który zdał wirusa koronawirusa i uzyskał wynik negatywny i wrócił do koncentracji w piątek.

Kriszowicz, były zawodnik Sewilli, zespół Steering Wheel, będzie tęsknił za Polską po odesłaniu w drugiej połowie meczu ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *