Hiszpania rozmieszcza w Polsce baterię artylerii podczas największych na świecie ćwiczeń przeciwrakietowych

Hiszpańskie Siły Zbrojne zwiększyły swoją obecność Wschodnia część NATO W ostatnich miesiącach do pobliskich krajów wysłano posiłki wojskowe”. RosjaW odpowiedzi na rosyjską inwazję Ukraina I agresywny ton Kremla wobec Sojuszu Atlantyckiego.

W marcu wysłał 150 żołnierzy w celu wzmocnienia istniejących 350 żołnierzy Łotwa, W zaawansowanej wysuniętej misji rezerwowej NATO. Dowodził także sześcioma haubicami samobieżnymi M109 A5 z armii hiszpańskiej.

Zwiększono 500 żołnierzy 600 W majuA kiedy kolejnych 100 żołnierzy pojechało na Łotwę Bateria przeciwrakietowa.

Obecnie armia wysłała pociski Polska. W tym drugim przypadku jest to przemieszczenie tymczasowe: nie jest to rozmieszczenie, ale Manewry NATO.

Największe ćwiczenie obrony przeciwrakietowej

ECD Już zaawansowane W styczniu br. Stany Zjednoczone i NATO rozważały potencjalny udział wojsk hiszpańskich w ćwiczeniach.Dziedzictwo Rammsteina„Jest zdefiniowany jako „Największe na świecie zintegrowane szkolenie naziemnej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej”.

Aby wzmocnić swoją zdolność do przeciwdziałania tym zagrożeniom, NATO organizuje co dwa lata ćwiczenia „zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej”. „Dziedzictwo Rammsteina” rozpoczęło się 6 czerwca, potrwa do 10 czerwca i jest obchodzone w czterech krajach na wschodniej granicy sojuszu: Polska, Estonia, Łotwa i LitwaTo znaczy nie za wiele kilometrów od Rosji.

Całe sortowanie jest zintegrowane Dowództwo Powietrzne NATO (Dowództwo Powietrzne NATO) Z lotniska RammsteinW Niemczech jeden z głównych zakładów wojskowych z obecnością USA w Europie.

10 kilometrów od Rosji

Ostatecznie potwierdzono udział Hiszpanii w szkoleniu „Dziedzictwo Rammsteina”. Wojsko trafiło do Polski m.in Dywizja Obrony Powietrznej Prowadzona przez 2. grupę 74. artyleria przeciwlotniczaDose Hermanas z siedzibą w Sewilli.

Hiszpańska artyleria podróżowała z jednym Bateria rakiet Hawk I dwie stacje nadawcze „Algeciras”.

Bateria rakietowa zainstalowana w mieście Orsis, w północno-wschodniej Polsce. Znajduje się niecałe 200 km (wschód) od Białorusi Około 100 od granicy z RosjąZ Enklawy Kaliningrad To północ.

System jastrzębia

System przeciwlotniczy Hawk jest produkowany w Stanach Zjednoczonych. Ma zasięg 40 km i pułap 18 km. Jego pociski osiągają standardową prędkość przelotową Mach 2,5 i „Wykrywanie, identyfikacja, śledzenie i niszczenie celów lotu na średnich i niskich wysokościach”.

Armia hiszpańska pod dowództwem podpułkownika musiała zintegrować tę baterię przeciwlotniczą z systemem obrony powietrznej NATO. Polskie baterie rakietowe (SA-8, SA-6 i POPRAD) oraz a Organizacja Strzelców GEPARD Armii Rzymskiej.

Agenci są również zaparkowani w komórkach EXCON Centrum kontroli powietrza Z (CRC) Warszawa Y Kraków.

Hiszpański F-18 na Litwie

W ćwiczeniu „Rammstein Legacy 22” uczestniczą siły zbrojne lub koalicjanci 17 państw członkowskich NATO: Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Norwegia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Turcja Oraz Hiszpania, z wyjątkiem gospodarzy Polski, Estonii, Łotwy i Litwy.

Siły lądowe tych krajów nie są jedynymi, a także różne systemy rakiet przeciwlotniczych. Oni również uczestniczą Myśliwce Zatrudnieni w regionie Morza Bałtyckiego: czeski, belgijski, fiński, francuski I hiszpański F-18.

W Siłach Powietrznych jest 8 osób myśliwce F-18 Z Skrzydło12 (Torrejón de Ardoz) podświetlony Litwa Od początku kwietniaW ramach regularnych cykli bałtyckiego patrolu lotniczego.

Rakiety, drony i samoloty na granicy NATO

Głównym celem Zintegrowanego Szkolenia Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej jest zademonstrowanie współpracy i współdziałania państw w gwarantowaniu stabilności. Obrona powietrzna NATO Koordynowanie, kontrolowanie i eksploatacja lotniska, kluczowego komponentu obronnego połączonej siły powietrznej.

Dowódca alianckich sił powietrznych, generał USA Jeff Horizon, Ogłoszony To „Biorąc pod uwagę obecną sytuację bezpieczeństwa po rosyjskiej inwazji na UkrainęTakie ćwiczenia szkoleniowe na dużą skalę są teraz ważniejsze dla NATO niż kiedykolwiek wcześniej, „i” pomogą zwiększyć wielodomenową mobilność i gotowość jednostek. Dziedzictwo Rammsteina Sojusz zwiększa naszą zdolność do obrony terytorium Jest to również wyraźny wyraz zaangażowania NATO w regionalne bezpieczeństwo i stabilność.”

Po natowskiej „rosyjskiej inwazji na Ukrainę” Zwiększone użycie pocisków, bezzałogowych statków powietrznych (UAV) i myśliwców w pobliżu granic NATO. Zwiększa to zagrożenie powietrzne i rakietowe dla terytorium i ludności NATO, głównie z powodu błędnych obliczeń, niewłaściwego ukierunkowania lub utraty kontroli.

W odpowiedzi na te zagrożenia powiedział: „Ćwiczenia takie jak Rammstein Legacy 22 dają jednostkom NATO możliwość przećwiczenia taktyk, technik i praktyk NATO. realistyczny widok Wiele domen.

Oczywiście jednocześnie, aby uniknąć podejrzeń, „’Rammstein Legacy 22′ jest funkcją. Długo planowane Umożliwiają kontrolę nad dowództwem NATO i zdolnościami IAMD [ Defensa Aérea y Antimisiles Integrada] Sojusznicy. Działania prowadzone są zgodnie z międzynarodowymi przepisami i regulacjami. Jest to wyraźny wyraz zaangażowania NATO w promowanie i promowanie bezpieczeństwa i stabilności w regionie”.

Rosja zademonstrowała swoje rakiety przeciwlotnicze

W niektórych przypadkach spotkały się wielonarodowe manewry i ćwiczenia organizowane przez NATO w krajach bałtyckich. Rosyjskie gesty. W lipcu 2020 r., kiedy alianckie siły powietrzne ćwiczyły w regionie bałtyckim, rosyjskie wojsko demonstrowało 200 km od granicy łotewskiej i estońskiej. System rakiet przeciwlotniczych S-300 PM2 Ulubiony.

Ten system opracowany przez Rosję jest zdolny Zneutralizuj helikoptery, samoloty bojowe, samoloty obserwacyjne, pociski, a nawet międzykontynentalne pociski balistyczne.. Jest transportowany na kołach i monitorowanych ciężarówkach i jest obsługiwany przez stacje radarowe i dowodzenia. Rosja uważa go za najnowocześniejszy i autonomiczny system obrony przeciwlotniczej na świecie. Jest również rozwijany w Chinach.

Sputnik z dumą stwierdził w artykule: „Rosyjski S-300 pochodzi z regionu Nowogrodu. Niebo można kontrolować praktycznie na całej Łotwie I zniszczy wszystkie samoloty wroga w większości części kraju w 7,5 sekundy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.