Hiszpania sugeruje podobną odpowiedź z Polską, bo jutro może być inny

Ta zawartość została wydana 15 listopada 2021 – 19:03

Bruksela, 15 listopada (EFE) .- Hiszpania proponuje „szybką”, „jasną” i „solidarną” odpowiedź na Polskę w kryzysie granicznym z Białorusią, ponieważ „jutro będzie jak żaden inny kraj UE”. Tego rodzaju wyzwanie, powiedział w poniedziałek hiszpański minister spraw zagranicznych Jose Manuel Albarez.

Na konferencji prasowej na zakończenie posiedzenia Rady Spraw Zagranicznych w Brukseli Albarez podkreślił, że ten „wyimaginowany” kryzys migracyjny stworzony przez Białoruś pokazuje, że związek „działa zbiorowo i zdecydowanie”. Poszczególne stany „nie potrafią stawić czoła wyzwaniu”.

„Co jest w tej chwili na stole, wszyscy prosimy Komisję (Europejską) o zastanowienie się, jakie działania lub elementy są potrzebne, aby uzyskać odpowiedzi, powinno być jasne. Powinna być solidarna z Polską, ponieważ w tym przypadku jest Polska, ale jutro nie będzie to żadna inna Europa. Będzie to też terytorium unijne – powiedział szef hiszpańskiej dyplomacji.

„Ponieważ mówimy o istotach ludzkich”, powiedział, dodając, że odpowiedź „obejmuje pojęcie człowieczeństwa”.

Zapytany, czy któryś z tych środków mógłby sfinansować mur lub płoty na granicy, Albarez ograniczył się do powiedzenia: „Wszystkie działania są analizowane”.

Przyznał jednak, że ich liczebność nie wystarczyła do pokonania polityki Polski.

„Sprawa nie została podniesiona, więc daje wyobrażenie, że odpowiedź nie wyszła, ponieważ nie odbyła się dyskusja lub musiałem ją wypowiedzieć w tej sprawie” – ustalił.

Wręcz przeciwnie, hiszpański minister zaznaczył, że jednomyślna opinia dwudziestu siedmiu osób o rozszerzeniu sankcji na osoby lub firmy, które przyczyniają się do nielegalnej imigracji na Białoruś do granicy z Polską, była „całkowita”. „W tej sprawie iw żadnej innej niedopuszczalne” – zawołał.

„Jaki charakter mają te wyjazdy, jak są zorganizowane, na pewno nie są turystyką, na pewno nie szukają ciągłej ścieżki zwykłych i zwykłych ludzi. Jest taki kraj, który wyraźnie się organizuje” – powiedział.

– Przypadek wysiedlenia w którejkolwiek z jego edycji, w tym w wersji instrumentacji politycznej, jest fenomenem europejskim: występuje dziś na granicy z Polską, a jutro może wystąpić w innym kraju – odpowiedział minister.

„To nie pierwszy raz, kiedy widzieliśmy takie wydarzenie. Dlatego wszystko, co musimy zrobić, to opracować kompleksowe, spójne, europejskie podejście, w którym wszyscy przez cały czas wykazujemy jedność” – podkreślił Albrez.

Według niego, ruchy migracyjne planowane przez Białoruś są „słabym punktem, którego szukają, łatwym dostępem do pokonania”, co oznacza, że ​​wszystkie państwa członkowskie znajdują się pod tą „presją”, ponieważ „oni” nie dążą do wejścia do tego czy innego kraju. , starają się wejść do Europy ”.

Dlatego podkreślił: „Jeśli wyzwanie jest europejskie, odpowiedź musi być europejska”.

Ostrzegł też: „Niebezpieczeństwo jest na wschodzie albo niebezpieczeństwo jest na południu, niebezpieczeństwo jest wszędzie, co trzeba zrobić – jak powiedział – to nielegalna migracja w każdym kraju UE”.

Albarez podkreślił, że jest to problem, który musi rozwiązać wspólnie dwadzieścia siedem osób, ponieważ Hiszpania zawsze była obroną, a wszyscy jesteśmy dotknięci administracją granic zewnętrznych, która wymaga zbiorowego, zintegrowanego, konkretnego i skutecznego Europejczyka. zbliżać się. Zawarty .. EFE

kot-rja / psh

(Wideo)

(Dodatkowe informacje o UE na Euroefe.euractiv.es)

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja treści całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *