Hiszpania wyprzedza Polskę i jest już drugim co do wielkości producentem piwa w Unii Europejskiej

Hiszpania wyprzedza Polskę i jest już drugim co do wielkości producentem piwa w Unii Europejskiej

the Eksport hiszpańskiego piwa Odnotował wzrost o 16,3% w 2022 r. i 36,8% w porównaniu z poprzednimi trzema latami, osiągając łącznie 4,1 mln hektolitrów wyeksportowanych, wynika z danych przedstawionych przez Cerveceros de España na Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się w czwartek w Madrycie. .

Konkretnie Hiszpania Odzyskane drugie miejsce w produkcji Unii Europejskiej w 2022 roku po wyprodukowaniu 41,1 mln hektolitrów piwa i wyprzedzeniu Polski w produkcji, a więc w kontekście Unii Europejskiej ustępuje tylko Niemcom.

Było to możliwe dzięki różnym czynnikom, m.in Ożywienie turystykiktóra podwoiła się w stosunku do 2021 r., kontynuacja nabytych w czasie pandemii zwyczajów domowej konsumpcji piwa, któremu towarzyszy głównie inna żywność, oraz wyraźny wzrost eksportu.

Sektor potwierdził, że produkcja ta ma bardzo pozytywny wpływ na Hiszpanię, ponieważ przyczynia się do tworzenia Ponad 400 000 miejsc pracy (90% z nich jest w sektorze hotelarskim), co stawia Hiszpanię na drugim miejscu, w którym sektor piwny generuje więcej miejsc pracy, po samych Niemczech.

obok, 87% piwa spożywanego w Hiszpanii jest warzone w granicach Hiszpanii, poprzez integrację krajowych surowców. Jednak konsumpcja w branży hotelarskiej nie odbiła się po pandemii, a konsumpcja piwa poza domem spadła o 4,1% w porównaniu z 2019 r., kiedy to w tym regionie spożywano prawie 70%.

Jednak piwo jest nadal Najczęściej spożywany zimny napój w hotelarstwiegdzie 94% konsumpcji odbywa się w kontekście społecznym, czyli w towarzystwie przyjaciół, rodziny, partnera czy współpracowników.


Ignacio Rivera, nowy prezes Cerveceros de España

Z drugiej strony stanowisko przejął prezes Hijos de Rivera, Ignacio Rivera Prezes Cerveceros de Españazastępując Demetrio Carceler Arce, CEO Dam.

„Dbajmy o nasz sektor, dbajmy o gospodarkę i dbajmy o nasze piwo. To zaszczyt przewodzić sektorowi, który z roku na rok pokazuje swoją dynamikę, jako przykład Zaangażowanie w zatrudnienie i wzrost gospodarczy W swoim wystąpieniu zaznaczył, że nasz kraj jest liderem pod względem internacjonalizacji i innowacyjności.

Ponadto Rivera obiecał zrobić „wszystko, co w jego mocy”, aby sprostać temu, co reprezentuje ten sektor, W obronie interesów wszystkich piwowarówNa Walnym Zgromadzeniu Wspólników Alberto Rodríguez Toquero, Dyrektor Generalny Mahou San Miguel i Jorge Villavecchia, Dyrektor Generalny Damm, zostali również mianowani Wiceprezesami Cerveceros de España.

Z kolei w 2022 roku sektor piwny Zainwestował ponad 41 milionów dolarów Euro wspiera hiszpański sport, sponsorując prawie 100 organizacji sportowych z ponad 20 różnych dyscyplin. Sekretarz Stanu ds. Sportu i Przewodniczący Wysokiej Rady ds. Sportu José Manuel Franco podkreślił, że przemysł piwny „stoi na straży wartości odpowiedzialnego społeczeństwa z dążeniem do doskonałości”.

Wyjaśnił: „Poprzez swoją markę tworzysz baner promujący zdrowe nawyki, zachęcający do uprawiania sportów zespołowych jako filaru współistnienia i pomagający wszystkim sportom, niezależnie od zainteresowania mediów, jakie wzbudzają”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *