Hiszpania została wykluczona z finału – selekcja piłkarska

Hiszpańska drużyna piłkarska U-17 odpadła w półfinale Mistrzostw Europy Mężczyzn w tej kategorii po porażce 1:3 z reprezentacją Francji w meczu, który odbył się w Vilksot (Węgry) i została rozstrzygnięta przez ceremonię powrotu. w ostatniej chwili.

Po pierwszej połowie wzajemnej niezgody i po świetnej interwencji hiszpańskiego bramkarza Raula Jimeneza, „puszka” otworzyła się w 69. minucie wspaniałym golem Lamine Yamala. Otrzymując piłkę na prawym szczycie pola przeciwnika, zawodnik Barcelony wszedł do środka i oddał strzał lewą nogą w dalszy słupek.

Jego strzał wszedł do francuskiej bramki bez żadnych środków uspokajających, z pewnym efektem „folha seca” i dał Hiszpanom prowadzenie. Reprezentacja Francji wyrównała jednak niemal od razu (73) po główce Mattisa Lampardy’ego z rzutu rożnego, którą Simon Bouabry uderzył w małym polu karnym.

Zachęcona tym golem Francja zakończyła swój powrót kolejnym golem w 80. minucie.Dzięki dobrej indywidualnej grze lewą stroną, Tediam Gomis dośrodkował w bezpośrednie sąsiedztwo Raula Jimeneza i przebił Yannisa Isoufou między środkowym obrońcą a bramkarzem. bramkarz, aby zakończyć 1-2 lewą nogą. Już w dogrywce sam Gomis zakończył finałowe spotkanie 1:3, wykańczając do woli bramkarza drużyny przeciwnej.

W ten sposób „Les Bleus” zagra w finale turnieju z Niemcami, które w drugim półfinale wygrały z Polską 3:5. Gole Maxa Morsteada, Parisa Brunnera, Charlesa Herrmanna, Asane Ouedraogo i Roberta Ramsacha zmieniły wynik w pierwszej połowie (2:1) i przypieczętowały zwycięstwo Niemiec.

Protokół meczowy

1.- Hiszpania: Raul Jimenez Fort (Arza, min. 84), John Martin, Cobarci, Mesa; Juan Hernandez, Prem, Granados (Ragado, min. 84); Lamine Yamal, Goyo, Javier Fernandez (Roberto Martin, min. 46).

3.- Francja: proszę mnie Tete, Kaiye Sanda, Mobio, Sangi; Bonb (Traore, min. 92), Ferro (Sela, min. 89) Bouabre; Bochina (Iosfo, 76 min), Lampordi i Gomis (Tinkers, 92 min).

Cele: 1-0 min 69: Jamal. 1-1 min 72 – Lampordi. 1-2 min 80: Issoufou. 1-3 min 91: Guma do żucia.

rządzić: Adam Abulajew (Szwecja). Pokaż żółte kartki Tite (min 8) i Cayo Sanda (min 88) dla Francji oraz Oscar Mesa (min 64), Juan Hernandez (min 85) i Pau Prem (min 86) dla Hiszpanii.

Wypadki:
Odpowiedni mecz półfinału Mistrzostw Europy UEFA do lat 17 został rozegrany na stadionie Puskas Academia Pancho Arena w Felixo (Węgry) na oczach blisko 1000 widzów.