Hiszpania zwraca Polsce dwa obrazy zrabowane przez nazistów z Muzeum Pontevedra

Polska straciła 70% swojego majątku podczas II wojny światowej. jest oceniany jako Z kraju zniknęło około 516 000 dzieł sztuki. Jednak nowe technologie pomogły śledzić te zadania.

Dwie sztuki, szkice „Dolorosa” i „Exe Homo” trafiały do ​​Hiszpanii od XV wieku. Po opuszczeniu Warszawy w 1944 roku pojawili się ponownie w 1973 roku w sklepie artystycznym w Madrycie.Przedstawiony Muzeum Pontevedra w 1994 rokuW ramach zakupu Kolekcja Jose Fernandeza LopezaZłożony z 313 obrazów różnych autorów i chronologii.

César Mosquera, wiceprzewodniczący Rady Prowincjalnej Pontevedra, zauważył, że podpisał się jeszcze za życia. „tysiące plików”, Ale zadanie „może być bardzo satysfakcjonujące”.

Elżbieta Rogowska, dyrektor departamentu Polskie Ministerstwo Kultury, „To jak załatanie luki w polskim dziedzictwie” – obiecuje laSexta, dodając, że „to prawda, nie uda nam się w pełni odbudować tej luki, ale postaramy się ją zmniejszyć”.

Ten historyczny i emocjonalny zwrot akcji rozpoczął się od zdjęcia na Facebooku. IRozwinął także kolekcję Muzeum Pontevedra, a polskie Ministerstwo Kultury zidentyfikowało obrazy. Możesz poznać całą historię, oglądając ten informacyjny film.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *