Hiszpańska bateria termofotowoltaiczna, w Polsce zainstalowano 3,3 GW, a Mozambik idzie na pływającą energię słoneczną – PV Magazine Latin America

Hiszpańska bateria termofotowoltaiczna, w Polsce zainstalowano 3,3 GW, a Mozambik idzie na pływającą energię słoneczną – PV Magazine Latin America

Pod koniec każdego tygodnia magazyn pv Podsumowanie najważniejszych wiadomości z Hiszpanii, które pojawiły się w ciągu ostatnich 7 dni i zostały opublikowane na różnych stronach internetowych grupy.

Polska zainstalowała 3,3 GW energii słonecznej w okresie styczeń-sierpień. Polska osiągnęła pod koniec sierpnia 11 GW zainstalowanej mocy fotowoltaicznej. Pomimo ostatnich zmian legislacyjnych segment rozproszonej generacji fotowoltaicznej nadal napędza wzrost polskiego rynku energii słonecznej.

Turcja oferuje 410 milionów dolarów na fabrykę modułów słonecznych o mocy 2 GW. Smart Solar Technology otrzymał wsparcie od rządu tureckiego na budowę pionowo zintegrowanej fabryki modułów słonecznych w Izmirze w Turcji.

Pierwszy w Irlandii PPA dotyczący energii słonecznej na dużą skalę. Alliance Irish Banks kupi energię elektryczną z dwóch parków fotowoltaicznych, które NTR rozwija. Umowa na zakup energii będzie obowiązywać przez 15 lat.

Firma z Mozambiku otrzymuje fundusze na badania nad pływającą energią słoneczną. Electricidade de Moçambique (EDM) otrzyma 2,5 miliona dolarów od Afrykańskiego Banku Rozwoju (AfDB) na finansowanie badań nad pływającymi systemami słonecznymi i bateriami.

Francuski Senat przyjął projekt ustawy o rozwoju agrowoltaiki. Senat uchwalił w pierwszym czytaniu projekt ustawy, który zawiera jasną definicję agrowoltaiki. Wiele dyskusji podczas sesji plenarnej koncentrowało się na zagrożeniach związanych z przeludnieniem gruntów rolnych. Tekst jest analizowany przez Zgromadzenie Narodowe.

Hitachi Energy dostarczy falowniki do największego parku energii słonecznej w Indiach. Hitachi Energy dostarczy wyprodukowane w Indiach falowniki do nadchodzącego parku słonecznego NTPC o mocy 4,75 GW w Gujarat.

Płace zwycięzców aukcji energii słonecznej rosną wraz z inflacją w Portugalii. Oprócz rewizji cen ofert z 2019 i 2020 r. rząd wydłuży także o 12 miesięcy okres, w którym systemy mogą sprzedawać energię elektryczną po cenach rynkowych spot.

GRS zasila pierwszy w Australii projekt magazynowania baterii litowych, zasilany przez E22. Projekt magazynowania Longwarry ma pojemność 5 MW / 7,5 MWh i będzie wspierał dostawcę usług sieciowych. Zostało to wykonane przez GRS jako wykonawcę EPC i E22 Energy Storage Solutions jako specjalistę w zakresie magazynowania.

Hiszpańska bateria termofotowoltaiczna otrzymuje nagrodę Komisji Europejskiej za najlepszą innowację w Europie. Projekt Amadeus, opracowany przez naukowców z Instytutu Energii Słonecznej Politechniki w Madrycie, umożliwia magazynowanie dużych ilości odnawialnej energii elektrycznej oraz dostarczanie ciepła i energii elektrycznej na żądanie przy koszcie około 10 euro/kWh.

Ta treść jest chroniona prawami autorskimi i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected].

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *