Hiszpańska gwiazda Jesus Imas wygrywa w Polsce

Polska będzie rywalem Hiszpanii (sobota, 21:00) drugiego dnia mistrzostw EuropyKraj, który dobrze zna naszego bohatera. Jesus Imas (Leda, 26 września 1990) wyjechał do Extraclass w styczniu 2017 roku. Ciepło z caddy zamienił na ochłodzenie Krakowa. Z zespołu kierowanego przez Alvaro Cerverę został wybrany do awansu, a następnie dotarł do Wisły, wiodącej i historycznej drużyny w kraju środkowoeuropejskim. Spadł jako rozgrywający i wkrótce został napastnikiem treningowym. Wszedł do jednej z gwiazd mistrzostw pod względem bramek, umieszcza Twoje imię jako następne Inni najlepsi strzelcy w naszym kraju, tacy jak Igor Angulo i George Felix w Polsce I rozwijająca się firma.

Pod Wisłą plan zamienił się w beczkę prochu i batalion hiszpański mógł odejść, ale Jacquelonia przyszła na ratunek. W pistolecie to samo, gole i jeszcze gole. To było zbyt Pierwszy gracz, który zdobędzie hat-tricka Z pierwszym zespołem. Teraz, cztery lata po przyjeździe, przeprowadził się ze swojego domu w Leda do I.S. I jasno mówi o swoim zakładzie na sobotę: “2-0 dla Hiszpanii, gole Moraty i Gerarda Moreno”. Jezus wierzy, że Alvaro pogrzebie krytykę i uważa, że ​​Luis Enrique postawi na niego Żółty. To spotkanie, aby ocenić możliwości na Twoją przyszłość. O wszystkim io wielu mówi po drugiej stronie telefonu.

Co cię sprowadza do Polski?

„Wyszedłem po raz pierwszy, ponieważ nie miałem wszystkich minut, które chciałem w Kadyksie, zdecydowali się późno. „Nie będziesz miał wielu minut, jeśli coś wyjdzie, będziesz miał ten sam charakter i nie zaatakujemy cię. “Został jeszcze tylko tydzień do zamknięcia targu, telefon z Polski Trener Hiszpanski Kiko Rameres, on już mnie znał. Uspokoił mnie, że postanowiłem zabrać walizki.”

Czy Hugo chce czegoś innego?

„Tak, niektóre oferty z drugiego i drugiego B, ale nie chciałem się cofać. Kiedy dostałem opcję opuszczenia Hiszpanii, doceniłem to doświadczenie. Czasami ludziom trudno jest wyjechać, ale myślałem, że tak było najlepsza opcja.”

Zmień Kadyks na Kraków, to nie jest łatwe…

“Tak, zwłaszcza ze względu na pogodę (śmiech). Przyjechałam w sierpniu, spodnie i krótkie rękawy, musiałam iść do hotelu, żeby założyć coś innego. Było bardzo zimno.”

Wyobrażam sobie, że tak wielu Hiszpanów sprawia, że ​​wszystko jest trochę łatwiejsze.

– Tak, tak, w drużynie było siedmiu Hiszpanów, a inny kolega z drużyny mówił po hiszpańsku. A sztab szkoleniowy, dyrektor sportowy… to łatwa decyzja.

Jak doświadczyłeś problemów finansowych, z jakimi zmagał się klub? Wyszedł ostatni.

“Było ciężko. W klubie dali nam dużo czasu i kłamali. Dostałem ofertę od Jacellonii i klub musiał ją zaakceptować, bo potrzebowali pieniędzy.”

W takiej sytuacji znalezienie motywacji musi być bardzo trudne.

„Bez wątpienia. Widzisz, że zarząd i ludzie z klubu nie dawali ci wiadomości ani wyjaśnień, nie mogliśmy z nimi rozmawiać… to z jednej strony zła rzecz. Jedyną dobrą rzeczą jest to, że jesteśmy wciąż razem, zespół był ananasem i mieliśmy wspaniały sezon ”.

Jaka jest tam opinia hiszpańskiego gracza? Czy to pomoże utrzymać Hiszpanię w DNI?

„Tak, piłkarze tacy jak Carlos (Carlitos), Igor (Anglo), Jorge Felix, Gerard Podia… obserwowali ostatnio hiszpańskich piłkarzy. Teraz dwóch kolejnych graczy przyjechało do polskiej ligi Real Murcia. rynek hiszpański”.

Ostatnie trzy sezony Jezusa Imas.

Na jakim poziomie są czołowe zespoły w Polsce?

– Mogę powiedzieć, że będą w drugiej lidze z zespołem z pomocnikiem lub dołem w pierwszej lidze i kilkoma silnymi, jak Espanyol w tym sezonie. Na pewno awansują do drugiej ligi.

Jak oceniasz sezon na wspólnym poziomie Jagi?

– To był zły sezon i mieliśmy opcje do końca. Chociaż byliśmy bardzo nieregularni, w ciągu pięciu dni rozegraliśmy dwa mecze przeciwko ostatnim dwóm. Jeśli wygramy, dostaniemy jeden z Europy. dwie gry w ostatniej chwili, w których poszliśmy bez opcji”.

Nie możesz się doczekać przyszłego roku, z umową do 2022 roku, co myślisz?

“Tak, mam rok na kontrakcie, a teraz jak przyjadę do Polski umówię się na spotkanie z klubem, żeby poznać ich motywy. Jeśli chcę kontynuować, zaktualizuj mnie i zmień… bo nie jestem pewni, co chcą robić. Zamierzamy usiąść ”.

Imas w siedmiu szczegółach

Posąg piłki nożnej: “Raoul i Zidane. Zawsze kochałem obu.”

Doskonała pamięć: “Gol, który strzeliłem w Leda w reklamowym playoffie przeciwko Legan’s. Dziesięć lat później bawiliśmy się w play-off w Leda i wypełniliśmy boisko. To był bardzo piękny moment.”

Zła pamięć: “W następnym roku zagraliśmy ponownie fazę awansu i nałożyli na nas grzywnę. Bolesne było to, że strzelanina pozostawiła cię bez awansu.”

Stadion specjalny: “Mam szczęście grać i strzelać bramki z UCAM Murcia przeciwko Sanchez Bisjun, Sevilla Atletico. To dobre wspomnienie.”

Imadło Jokera: „Pav Torres, Lita bramkarz”.

Uwaga: “W Polsce wielu. Ponieważ staram się powiedzieć jedno, okazuje się, że jest odwrotnie (śmiech). Zmuszają mnie do powtarzania tego w kółko”.

Pragnienie: “Chcę zakończyć swoje życie w Leda”

W twoim przypadku, czy masz jasność co do tego, czego chcesz?

„Jeśli klub da mi dobrą ofertę, to nie jest dla mnie bar. Wszystko, czego chcę, to długi kontrakt. Aby przedłużyć na rok, powiem nie. Jeśli to długi kontrakt, pomyślę o tym. dobra oferta pochodzi z innego kraju, docenię to.Chcę odwiedzić inne kraje i inne kultury.”

Otrzymałeś ofertę od wielu lat, którą chciałeś przyjąć?

– Niektórym udało się przyjść, ale problem polega na tym, że w Polsce nie ma zasad wypowiedzenia, więc klub ustala dla ciebie cenę. Oferty pojawiają się na każdym rynku, ale klub je odrzuca.

Dadzą ci gwiazdę leczenia.

– Tak, czuję się ważny. Gwiazdą prawdopodobnie nie jest to, że mamy tak wiele ważnych i wartościowych zespołów takich jak ja, ale ważny piłkarz, który zasłużył na swoje nazwisko.

Ciekawe, że poprawił swoją pozycję przychodząc do polskiej ligi, gdzie grał dalej od regionu. To twoje czy trenerów?

Tak, zawsze grałem jako pomocnik w Hiszpanii, rzucając trochę na skrzydło, ale tutaj miałem recesję, aby dotrzeć do tego miejsca i miałem szczęście strzelić o wiele więcej bramek. Byłem trochę „winny”, jeśli Nie strzeliłem tam, nie skupiliby się zbytnio, postanowiłem zagrać trochę więcej. Strzelcy po prostu przyciągają więcej uwagi, poszło lepiej. Będę tam, wyjdę z drugiego rzędu i złapię jakąkolwiek piłkę.

Czy jesteś szanowany w Hiszpanii?

– To zależy. Są ludzie, którzy zawsze znali mnie w radiu z mojego peronu w Lagosterze. W Kadyksie mówią mniej, bo ja jestem mniej. To zależy od tożsamości, którą zostawiłeś.

Chcesz wrócić do Hiszpanii?

“Nie myślę o tym teraz. Jeśli nie nadejdzie dobra oferta, chciałbym zobaczyć inne kultury. Trochę więcej czasu za granicą.”

A co z Polską? Czy często zatrzymują cię na ulicy?

– Bardzo dobrze, tu minęły cztery lata. Zimą ludzie mniej wychodzą na mróz, latem rzeczy się zmieniają. W pistolecie mnie powstrzymują. Ludzie dużo żyją w piłce nożnej, ludzie cię rozpoznają, bo są młodsi od Krakowa ”.

Polski fan, jaki on jest?

“Domaga się, krytykuje, ale w ciągu 90 minut doprowadza cię do śmierci. Fani patrzą i wiesz, że są z tobą przez cały mecz. W końcu, jeśli nie będą szczęśliwi, dadzą ci znać”.

Jego pogląd na Hiszpanię-Polskę

Od tak dawna jesteś w Polsce, mimo że to był pistolet, teraz, gdy sprawa Laporte-Spain jest tak niejasna, czy rozważasz grę z Polską, jeśli to możliwe?

„To prawie niemożliwe ze względu na mój wiek, myślę, że trzeba tu być dziesięć lat, a potem zdają egzamin, ale jeśli Hiszpania do mnie nie dzwoni, a Polska mi to oferuje, nie mam problemu. Witam, to jest coś bardzo skomplikowane, ale w piłce nożnej to się zdarza. Tak stało się z Laporte, który nie mógł podróżować ze swoim krajem i otrzymał szansę gry w Mistrzostwach Europy.

Jak widzisz euro, co myślisz o La Rose?

„Regularne rozgrywki w Hiszpanii, 70% posiadania piłki, ale w końcu jakie są cele i teraz jest im ciężko”.

“Hiszpania-Polska? 2:0, gole Moraty i Gerarda Moreno”


Jezus Imas, A.S.

Czego tam brakuje?

„Właściwie nic, po prostu je włóż. Mieli bardzo jasne szanse: Morata, Olmo, Gerard Moreno… Mówię ci, to są linie. Idąc do przodu jak Morata, teraz wszyscy mówią, że nie powinien grać i zdobywać punktów dwa gole w następnym meczu. Będzie już najlepszym napastnikiem w Hiszpanii.”

Jak widzisz Polskę? Drugi dzień był trochę rozczarowujący

– Oglądałem mecz (porażka 1-2 ze Słowacją), prawda jest taka, że ​​widziałem. Grali z nieco dziwną strukturą, z trzema centrami. Joswiak, który jest czystym skrzydłowym, grał jako skrzydłowy, na poziomie zewnętrznym. Lewandowski był bardzo samotny. Myślę, że to się zmieni, bo to nie jest droga.

Jak przebiegała zmiana coachingu? (Paulo Sousa zastępuje zakwalifikowaną do Europy koszulkę Brezkę)

Ludzie byli szczęśliwi, kiedy podpisał kontrakt z Sousao, ponieważ był bardzo znanym i entuzjastycznym trenerem. Outsider spisywał się bardzo dobrze i byli również z niego zadowoleni, ale teraz są bardziej zmotywowani w imieniu Sousa. Ale wyniki nie są dobre. ”.

Prognoza dla Hiszpanii-Polska?

„2-0 dla Hiszpanii. Gole Moraty i Gerarda Moreno”.

Czy wierzysz w prawa Gerrarda?

„Myślę, że będzie grał z obydwoma. Gerrard mógł zostać odsunięty na bok, jak Villarreal”.

Jaka będzie twoja jedenastka?

(Wątpić). Uni Simon, w równej obronie, Rodrigo, Petrie, Gerard Moreno, myślę, że zagra, Ferran, Morata… Mam lewą rękę.

Czy Polska jest Twoim drugim faworytem, ​​czy nadal nie bardzo lubisz ten kraj?

„Cóż, nie za bardzo (śmiech). Ale kiedy gram, śledzę gry”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *