Hiszpańska produkcja „Witamy w Hiszpanii” nominowana do Europejskich Nagród Filmowych

Udostępnij w sieciach społecznościowych

Pandemia wirusa Corona opóźniła daty niektórych festiwali, takich jak organizacja Europejskiej Akademii Filmowej, która uznaje doskonałość europejskiej produkcji filmowej od 1988 roku.

Jednak niedawno ogłosili krótkie tytuły do ​​Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich znajdziemy hiszpańską produkcję „Bienvenidos a España” (Witamy w Hiszpanii), propozycję, która może zostać nagrodzona w kategorii Najlepszy Dokument.

według Portal filmowy LateNightStreamingJuż w 2020 roku w tym uznanym wydarzeniu nagrodzono trzy hiszpańskie produkcje. Josep de Aurel zdobył nagrodę dla najlepszego europejskiego filmu animowanego za doskonałe zdjęcia. Podobnie El Hoyo zostało docenione za efekty specjalne, a La Trinchera Infinita została nagrodzona za makijaż, fryzurę i pracę stylistów”.

Z tej okazji film dokumentalny „Witamy w Hiszpanii” w reżyserii Juana Antonio Moreno Amadora i Silvii Venegas opowiada o doświadczeniach i problemach nieszczęśliwych w naszym społeczeństwie, uciekających przed wojną, niepewnością, głodem i bezrobociem.

Reżyser dzieli się wizją doświadczeń, w których przeżył: Centrum przyjmowania uchodźców, z siedzibą w Torreblanca (dzielnica Sewilli). Juan Antonio Moreno wykonuje „voiceover”, aby opowiedzieć o rzeczywistości uchodźców i przedstawić swój punkt widzenia.

Propozycja audiowizualna to produkcja DOC, której produkcje brały udział w ponad 500 międzynarodowych festiwalach i otrzymały ponad 100 nagród, m.in. Goya Awards, nagrodę przyznawaną przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej Hiszpanii.

Współpracował także z Instytutem Kinematografii i Sztuk Audiowizualnych (ICAA), Junta de Extremadura, Diputación de Badajoz, Diputación de Cáceres, Talavera la Real City Council i Canal Extremadura.

Premiera „Welcome to Spain” odbyła się na kanadyjskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Hot Docs (zwykle nazywanym po prostu Hot Docs). Został również pokazany na BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii.

Inne filmy dokumentalne ogłoszone podczas Europejskich Nagród Filmowych to: Nazywam się Francisco TottiAlex Infascelli (Włochy), Polański, Horowitz. humtween, de Mateusz Kudła y Anna Kokoszka-Romer (Polonia) y SabajaWysłane przez Hoger Herori (Szwecja).

Z drugiej strony Europejska Akademia Filmowa ogłosiła również, że Nagrodę za Całokształt Twórczości otrzyma Márta Mészáros, węgierska reżyserka znana jako jedna z najważniejszych reżyserek wszechczasów, za wybitną pracę w branży filmowej. Po raz pierwszy to wyróżnienie przyznano dyrektorowi z Europy i Wschodu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *