Hiszpańskie arbuzy są w Niemczech tańsze niż w naszym kraju

Według danych Ministerstwa Rolnictwa, ceny arbuza potroiły się w ciągu ostatniego roku w przeliczeniu na kilogram w tygodniu od 24 do 30 maja 2021 roku. 26,9 centów A w tym samym tygodniu 2022 wzrosła do 84,79 paise.

Niemcy, Francja, Polska i Holandia To miejsca, po których hiszpański arbuz podróżuje najwięcej. Wysokie temperatury i nadejście lata zwiększyły ich konsumpcję.

naukowiec z Uniwersytetu Alicante, Fernando D. MaestreZastanawiał się na Twitterze, dlaczego arbuz uprawiany w Hiszpanii jest droższy w kraju niż w Niemczech.

Wraz ze swoim pytaniem Mestre dołączył broszurę z niemieckiego supermarketu z arbuzem. 0,78 euro za kilogram.

Dlaczego cena arbuza rośnie?

Główny powód podwyżki cen Cena £ Ze względu na brak dostaw arbuza Zawiera wymaganie. Występują niedobory w zbiorach przed przybyciem bardzo potrzebnych produktów sezonowych.

Wzrost cen rozpoczął się w czasie kryzysu gospodarczego wywołanego przez koronawirusa, zaostrzonego przez wojnę na Ukrainie.

To Hiszpania Arbuz to kraj, który sprzedaje najwięcej na świecie. Jest wiodącym światowym eksporterem arbuza. Średnia cena, jaką konsument może znaleźć arbuzy w supermarkecie 1,90 euro za kilogram.

To jest jeden Cena owoców jest niska. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kawałek tego owocu jest zwykle ciężki. Z tego powodu łączna cena arbuza może sięgać nawet 10 euro.

przez Antena 3

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.