- Izba Reprezentantów przedstawiła projekt ustawy o zmianie prawa w godzinach urzędowych Rzeczypospolitej Polskiej
- Proszą o wprowadzenie czasu środkowoeuropejskiego na terytorium RP
- MP Janos Corwin Mickey: Musimy przywrócić normalny czas, a nie próbować ponownie z ludźmi
Sezm otrzymał w czasie urzędowym na terytorium RP projekt sejmowej nowelizacji ustawy.
Prezentowała go grupa posłów: KO, Lewica, Konfederacja, PiS.
Posłowie proponują nową formułę w art. Art. 2 ustawy z dnia 10 grudnia 2003 r. czasu urzędowego Rzeczypospolitej Polskiej 1:
Standardowym czasem Rzeczypospolitej Polskiej jest czas środkowoeuropejski.
Zmiany czasu: nie próbuj ponownie z nikim
Przedstawiciel Wnioskodawców Janus Carwin Mickey. W osądzie czasownika czytamy:
„Lato nie przynosi żadnych korzyści ekonomicznych, ale dwa razy w roku zaburza gospodarkę (zwłaszcza transport) oraz pracę organizmów ludzkich i zwierzęcych.
Czas letni wprowadził w Polsce Adolf Hitler, następnie PZPR, a później Unię Europejską.
Unia Europejska już przyznała, że jest to złe i pozwoliła swoim członkom przezwyciężyć ten impas. Musisz wrócić do normalnego czasu i nigdy więcej nie doświadczać ludzi.
Jednocześnie należy odrzucić pomysł wprowadzenia stałego czasu letniego (dopuszczalnego przez Unię Europejską), aby zimą spać godzinę dziennie, zwłaszcza w przypadku dzieci.
Czas się zmienia podczas okupacji hitlerowskiej
Niemcy byli pionierami we wprowadzaniu zmiany czasu. Podczas I wojny światowej, 30 kwietnia 1916 r., przenieśli skorpiony o godzinę do przodu, a 1 października o godzinę. Zmiany te dotknęły również terytoria okupowane przez Rzeszę Polską.
Po raz pierwszy w naszym kraju zmiana czasu nastąpiła w 1919 roku, podczas okupacji hitlerowskiej w czasie II wojny światowej i w tych samych terminach, co w Rzeszy Niemieckiej.
W okresie powojennym co jakiś czas stosowano zmiany: 1945 – 1949, 1957 – 1964. Od 1977 r. zmiany czasu uległy odwróceniu.
Powyższa metoda została również wprowadzona w Wielkiej Brytanii. Warunki techniczne i kulturowe tamtych czasów w pełni uzasadniały zmianę czasu. Głównym powodem wprowadzenia obciążeń i zmian w produkcji broni podczas I wojny światowej było to, że zmiana czasu była okazją do oszczędzania energii elektrycznej.
Kolejny plan w Parlamencie. Zmiany czasu są szkodliwe dla zdrowia
Wcześniej do Izby Reprezentantów został przedstawiony kolejny projekt ustawy o zmianie ustawy. Została zaprezentowana przez delegację Związku Polskich.
Chodzi o uznanie środkowoeuropejskiego czasu letniego za oficjalny czas Rzeczpospolitej Polskiej i rezygnację z późniejszych zmian czasu.
W uzasadnieniu delegaci wskazują również na ekonomiczne i zdrowotne czynniki zmian klimatu:
Nie ma uzasadnienia społecznego ani ekonomicznego dla dwukrotnej zmiany co roku. Zmiana czasu jest anachronizmem i przyczynia się do wielu negatywnych skutków dla zdrowia i gospodarki” – czytamy w nocie.
Prowadzi to do zachwiania równowagi w regulacji zegara dobowego, którego rytm ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka i ma negatywny wpływ na samopoczucie, objawiające się m.in. problemami ze snem lub problemami ze snem. Z koncentracją. Naukowcy uważają, że manipulowanie czasem powoduje dotkliwy „trauma czasowa”, która ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz jest przyczyną wielu chorób.
Czy zima się zmieni w 2021 roku? Ustawa w Izbie Reprezentantów. „To jest anachronizm”
Kiedy następuje przejście na zimę i jak wpływa na zdrowie? Sprawdzamy
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”