Hrabstwo Dallas zgłosiło 506 przypadków COVID-19 i 8 zgonów wśród osób, które zostały w pełni zaszczepione

Hrabstwo Dallas zgłosiło 506 przypadków COVID-19 i 8 zgonów wśród osób, które zostały w pełni zaszczepione

Urzędnicy służby zdrowia hrabstwa Dallas twierdzą, że do tej pory ponad 500 w pełni zaszczepionych osób zaraziło się COVID-19. Osiem z nich nie żyje.

Dzieje się tak, gdy UT Southwestern zidentyfikował nowy typ COVID-19 w północnym Teksasie.

Urzędnicy służby zdrowia hrabstwa Dallas twierdzą, że osiem osób, które zostały w pełni zaszczepione i zmarły, miało obniżoną odporność, przyjmowało leki immunosupresyjne lub miało wysokie ryzyko związane ze schorzeniami.

Jednak pomimo tych zaawansowanych przypadków, lekarze twierdzą, że szczepionki są nadal bardzo skuteczne.

„Wiemy, że te szczepionki nie będą w 100% skuteczne” – powiedziała przewodnicząca Dallas County Medical Association dr Beth Kasanoff Piper. „Żadna szczepionka nie jest tak dobra”.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej hrabstwa Dallas zgłosił 506 przypadków penetracji COVID-19 spośród ponad 848 000 osób, które do tej pory zostały w pełni zaszczepione w hrabstwie. Z tych przypadków 82 osoby były hospitalizowane, a 8 zmarło.

„Należy się spodziewać pewnych przełomów, ale jest ich bardzo niewiele i ogólnie rzecz biorąc” – powiedział Kasanov Piper. „U większości osób, u których doszło do nagłej infekcji, następuje radykalna poprawa. Ich objawy są bardzo łagodne lub nawet bez objawów”.

Ponieważ wytyczne CDC dotyczące masek zmieniają się, a Teksas zakazuje miastom i hrabstwom ich stosowania, lekarze twierdzą, że osoby z chorobami podstawowymi lub przyjmujące leki immunosupresyjne mogą wymagać dodatkowych środków ostrożności.

„Ci ludzie, nawet jeśli są w pełni zaszczepieni, naprawdę muszą porozmawiać ze swoim lekarzem o osobistych zagrożeniach, na jakie są narażeni” – powiedział Kasanov Piper. „I może nie być rozsądne, aby ci ludzie pozostali zdemaskowani. Ale martwi nas to, że ludzie, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni, poczują, że to oznacza, że ​​mogę robić, co chcę. Jeśli nie chcę nosić Maska, nie muszę. Oferują. Sami narażeni. „

W miarę kontynuowania wysiłków mających na celu zaszczepienie większej liczby osób, Southwestern State University zidentyfikował pierwsze dwa przypadki nowego wariantu COVID-19 z Indii w północnym Teksasie.

„Ten wirus wydaje się być o 60 procent bardziej zdolny do przenoszenia niż zwykły wirus” – powiedział dr Geoffrey Sorrell, profesor patologii na University of Utah Southwestern.

Jeszcze: Pierwsze przypadki indyjskiego wariantu COVID-19 pojawiają się w północnym Teksasie

Badacze zidentyfikowali pięć różnych wariantów w północnym Teksasie, gdzie wariant brytyjski stanowi około 70% zsekwencjonowanych próbek wirusa. Lekarze twierdzą, że wczesne badania pokazują, że szczepionki są nadal skuteczne przeciwko wariantom.

„Wydaje się, że neutralizuje przeciwciała i też wiąże się z nimi” – powiedział SoRelle. „Ale nie mamy jeszcze żadnych rzeczywistych danych, które by to wspierały”.

W Metroplex może nadal pojawiać się coraz więcej wariantów.

SoRelle powiedział: „Myślę, że jest prawdopodobne, że w miejscach, w których jest dużo niezaszczepionych ludzi, zmienne będą się pojawiać. A Dallas wydaje się być obszarem bardzo międzynarodowych podróży”. „Myślę, że nadal będziemy widzieć więcej wariantów z innych miejsc lub stąd, że będą się pojawiać”.

Według naukowców z UT Southwestern warianty COVID-19 stanowią obecnie około 80 procent pozytywnych przypadków, które widzą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *