-
Po raz pierwszy gwiazdę we wczesnym stadium zaobserwowano z taką dokładnością z takiej odległości.
teleskop kosmiczny Hubble Udało mi się sfotografować wczesne etapy Eksplozja supernowej, która miała miejsce 11 000 milionów lat temu, kiedy wszechświat był jeszcze „prymitywny”. Odkrycie, podkreśla Najwyższa Rada ds. Badań Naukowych (CSIC), które może poprawić wiedzę naukową na temat powstawania gwiazd i galaktyk w Początki wszechświata.
Zdjęcie, które w środę opublikował magazyn „Nature” zawiera Trzy różne momenty Kilka godzin po gwiezdnej eksplozji odpowiada gwieździe, która była 500 razy większa od Słońca i eksplodowała 11 000 milionów lat temu. Po raz pierwszy supernowa została zaobserwowana z taką dokładnością wczesne stadia Z tej odległości, która zresztą odpowiada gwiezdnej eksplozji na początku historii wszechświata, CSIC potwierdza w wydanym dzisiaj komunikacie prasowym.
Powiązane wiadomości
„Bardzo rzadko można wykryć supernową na bardzo wczesnym etapie, ponieważ ten etap jest tak krótki”, mówi Wenley Chen, pierwszy autor pracy i badacz w School of Physics and Astronomy na University of Minnesota. (Zjednoczone państwo).
Teleskop NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej uchwycił trzy wyjątkowe momenty eksplozji supernowej w różnych fazach, która dotarła do Ziemi w tym samym czasie. Obraz ten został osiągnięty dzięki zjawisku zwanemu „soczewka grawitacyjna”Efekt ten jest spowodowany przez gromadę galaktyk, tysiące razy większą od naszej galaktyki, która wzmacnia światło wytwarzane przez bardzo odległe obiekty ustawione tuż za gromadą i działa jak soczewka, zwiększając światło pochodzące od supernowej, powodując jest widoczny dla teleskopu kosmicznego.
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”