Hubble zaobserwował powstawanie masywnej gwiazdy w gwiazdozbiorze Skorpiona

Hubble zaobserwował powstawanie masywnej gwiazdy w gwiazdozbiorze Skorpiona

16:21

Kosmiczny teleskop Hubble Uchwycił obszar powstawania masywnych gwiazd znany jako IRAS 16562-3959. Wewnątrz Drogi Mlecznej, około 5900 lat świetlnych od Ziemi, W gwiazdozbiorze Skorpiona.

Może Cię zainteresować: Kolumbijczyk stworzył pierwszą w kraju kamerę heliosferyczną do wykonywania bardziej szczegółowych zdjęć Słońca

W centrum zdjęcia IRAS 16562-3959 prawdopodobnie zawiera masywną gwiazdę (o masie około 30 mas naszego Słońca), która wciąż się tworzy.

Okultystyczne chmury wydają się ciemne, ponieważ jest w nich dużo pyłu, który blokuje światło i fale światła w bliskiej podczerwieni obserwowane przez Hubble'a.

Jednakże światło bliskiej podczerwieni jest filtrowane głównie z boków (lewy górny i prawy dolny róg), gdzie potężny dżet masywnej protogwiazdy zdmuchnął pył.

Na to zdjęcie składają się obserwacje wykonane za pomocą kamery szerokokątnej 3 Hubble'a. Jego szczegółowy kolor jest efektem zastosowania czterech oddzielnych filtrów. Te cienkie wiązki wysoce wyspecjalizowanych materiałów mogą przesuwać się przed czujnikami światła urządzenia, umożliwiając przejście przez każdą nutę światła o bardzo określonej długości fali.

Jest to przydatne, ponieważ Pewne długości fal światła mogą nam powiedzieć o składzie, temperaturze i gęstości obszaru. NASA podała w oświadczeniu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *