Hubble zauważył czarną dziurę poruszającą się przez Drogę Mleczną

Nowe informacje przechwycone przez Teleskop Hubble’a Wydaje się to wskazywać, że znaleziono poruszającą się czarną dziurę. Według danych publikowanych przez media Magazyn Smithsonianobiekt krąży wokół naszej galaktyki, Drogi Mlecznej, Około 107 826 lub 160,934 kilometrów na godzinę.

Domniemana czarna dziura będzie miała około 5000 lat Odległość światła od podłoża, przytwierdzonego do powyższego medium. Ponadto powiedział Kailash Sahu, astronom z Space Telescope Science Institute NEWSWEEK Powody, dla których myślą, że to coś takiego.

Nasze odkrycie czarnej dziury jest zgodne z obliczeniami teoretycznymi, według których w naszej galaktyce powinno być około 100 milionów czarnych dziur.

Dlatego zakładając, że czarne dziury mają rozkład podobny do gwiazdy, można by oczekiwać statystycznie, że najbliższa czarna dziura może znajdować się w odległości około 80 lat świetlnych.

Kailash Sahu, astronom w Instytucie Naukowym Kosmicznego Teleskopu

Naukowcy nie są do końca pewni jego natury

obrazek Pojemnik

Jak dotąd zakłada się, że może to być czarna dziura, wynika z danych uzyskanych przez Space Telescope Science Institute. Powód jest prosty: pokazują to obliczenia badaczy Ten obiekt ma masę 7 Słoneczny. Odpowiada to Opis czarnej dziury.

Jednak zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego uzyskał zupełnie inne wyniki. Według ich obliczeń, Masa ciała niebieskiego wynosi od 1,6 do 4,4 mas Słońca. Może to wskazywać, że zamiast czarnej dziury Hubble odkryłby gwiazdę neutronową.

dane opublikowany przez NASA na podstawie tych pozyskanych przez Space Telescope Science Institute. a) tak, W swoich postach widzą to jako czarną dziurę To wędruje swobodnie po naszej galaktyce.

Co więcej, ten ostatni Wyjaśnij, jak powstają tego rodzaju rzeczy Poruszający. Coś, co do tej pory naukowcy byli w stanie teoretyzować, ale nie zostało to uchwycone bezpośrednio.

Czarne dziury, które wędrują po naszej galaktyce, powstają z rzadkich gwiazd potworów (mniej niż jedna tysięczna liczby gwiazd w galaktyce) co najmniej dwadzieścia razy większych niż nasze Słońce. Gwiazdy te eksplodują jako supernowe, a pozostałości jądra są zgniatane przez grawitację w czarną dziurę. Ponieważ samodetonacja nie jest dokładnie symetryczna, czarna dziura może przebić się przez naszą galaktykę jak kula armatnia.

Pojemnik

Jak wykryć poruszającą się czarną dziurę?

NASA James Webb
Soczewka mikrograwitacyjna. obrazek Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (sieć)

Przede wszystkim musimy dać do zrozumienia, że ​​sfotografowanie się nie jest możliwe. Są to rzeczy niewidoczne dla ludzkiego oka.Pochłania całe światło, które może być wokół niego. Z tego powodu znalezienie takiego jest całkowicie dziwne, teraz wyobraź sobie znalezienie takiego, które nie jest stałe.

Naukowcy wiedzą, że kiedy rzeczy poruszają się w przestrzeni, a Zjawisko zwane mikrograwitacją. Kiedy otwór przechodzi przed gwiazdą, światło jest zniekształcone. W ten sposób, w zależności od tego, jak zmienia się światło, naukowcy mogą oszacować rozmiar obiektu powodującego zdarzenie.

Jest to pierwsza pływająca czarna dziura lub gwiazda neutronowa odkryta za pomocą mikrosoczewkowania grawitacyjnego. Za pomocą cienkiego obiektywu jesteśmy w stanie zbadać i zważyć te pojedyncze, kompaktowe obiekty. Myślę, że otworzyliśmy nowe okno na te mroczne rzeczy, których nie można zobaczyć w inny sposób.

Jessica Lu, członek zespołu UCSD


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.