Hubert Hurkacz: „Więcej dzieci w Polsce powinno grać w tenisa”

Hubert Hurkacz: „Więcej dzieci w Polsce powinno grać w tenisa”
grać

6:01

Zawsze jest pierwszy: Hurkacz, australijski ćwierćfinalista

Polak pokonał Kazacha 7:6 (6), 7:6 (3) i 6:4 i w starciu z Miedwiediewem będzie szukał miejsca w czołowej czwórce.

Huberta Hurcoxa (9. miejsce na świecie) cieszy się bardzo zachęcającym początkiem pracowitego sezonu 2024. Do tego stopnia, że ​​podczas pierwszego wielkiego wydarzenia w roku, tj. Australijski tor otwartyKartkę zdobył już w ćwierćfinale, jednak na konferencji prasowej przyznał, że nie jest usatysfakcjonowany i idzie dalej.

Mniej istotny jest fakt Hurcox, Zwycięzca 16. rundy Kozacy Artur (122°), stał się Jest pierwszym Polakiem, który dotarł do czołowej ósemki Australian Open, kamień milowy, z którego jest bardzo dumny. Mimo to udzielił pożyczki swemu towarzyszowi Iga Świątek (1.), choć w tej edycji został zaskakująco wyeliminowany, wiedział już, jak zagrać w półfinale w 2023 roku.

„Nie zapominajcie, że Iga (Światek) jest już w półfinale. Ale poza tym jest to bardzo ekscytujące, tak. Chciałbym, żeby w Polsce więcej dzieci grało w tenisa, to naprawdę fajny sport. „Dla innych jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodów i tej klasyfikacji, ale chcę więcej” – ujawnił. Hurcox.

Ostatni raz w czołowej ósemce dotarł w 2021 roku, kiedy dotarł do ćwierćfinału Wielkiego Szlema. Wimbledonu. Od tego momentu nie mógł tego zrobić ponownie, aż do teraz Australian Open 2024 Podkreślił wszystko, czego się w tym czasie nauczył.

Wiele rzeczy się zmieniło. Od tego czasu zagrałem w wielu turniejach i zdobyłem doświadczenie, grając ze świetnymi graczami. Poprawiła się moja służba, ale także moja opinia i samoświadomość. Mentalnie lepiej radzę sobie na korcie, jestem gotowy w każdej chwili. Pomaga mi to osiągać lepsze wyniki i akceptować sytuacje, które nie układają się po mojej myśli” – podsumował Dhruva.

Na razie, Hurcox Będą chcieli nadal robić postępy w rozgrywkach, jednak znalezienie się po drugiej stronie siatki nie będzie łatwe. Daniel Miedwiediew (3.), który upadł Nuno Borgesa (69.) 6-3, 7-6 (4), 5-7 i 6-1.

Wszystkie wydarzenia Australian Open 2024 wyłącznie w ESPN i STAR+.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *