Hubert, inspiracja dla Polski i zmiana pokoleniowa

Polski daje tenisowi nowy impuls: Hubert Herkogs. Tenisista, który zdobył trzeci tytuł w swojej karierze i co najważniejsze pierwsi mistrzowie (co da mu 16. miejsce w rankingu), skomentował, że tytuł Roland-Cross Igi Swedek w 2020 roku wzmocnił jego pewność siebie.

Swedech, który nie przegrał ani jednego seta w turnieju Wielkiego Szlema (obecnie 16. miejsce w WTA), został 28-letnim mistrzem juniorów French Open.

„To, co zrobił na French Open było niesamowite. Myślę, że młodsi gracze w Polsce i wierzę, że możemy wygrać te wspaniałe tytuły. Podobnie jak moja gra, mam nadzieję, że zainspiruje niektórych ludzi w Polsce i mam nadzieję, że im się tam podobała. Tak, jestem bardzo dumny z bycia Polakiem i wdzięczny za wszelkie wsparcie – powiedział Hubert.

To był bezprecedensowy finał w Miami, ponieważ nigdy nie rozegrano go między Polakiem a Włochami ani z zawodnikami z czołowej 30. Hubert (24 lata) pokonał 19-letniego Włocha Janica Sinnera w prostych setach. Hurgas wyeliminował Greka Stephanosa Tsitsipasa (5) w ćwierćfinale i Rosjanina Andrieja Rublowa (8) w półfinale. Jego osiągnięcie przyniosło polskiemu tenisowi pierwszy tego typu tytuł.

Bez konkurencji ATP, po raz pierwszy od 17 lat, tak zwana „wielka trójka” męskiego tenisa: Roger Federer, Rafael Nadal i okoliczni gracze Novak Djokovic.

Według portalu Punto de Break, tylko w 24 ze 144 turniejów seniorów od 2005 roku wielka trójka nie awansowała do finału.

Sinner, który awansował na 23. miejsce w rankingu ATP, został drugim najmłodszym finalistą w 36-letniej historii Miami Open, za rekordem Nadala.

Młody człowiek, reprezentujący włoską ekspresję, wierzy, że jest wiele do udowodnienia, że ​​nowe pokolenie może pokonać wielką trójkę w tenisie:

„Oczywiście mogą przegrać grę lub dwie, ale następne pokolenie, które widzę, nie jest jeszcze gotowe, aby konsekwentnie z nimi wygrywać”.

Miedwiediew, Sverrev, Tsitsipas i Ruplev powinni przejmować wagę meczu do finału, ale żaden z trzech najlepszych nie awansował do półfinału.

Janick Sinner należy do grupy graczy Young Cub poniżej 20 lat. W swoim trzecim sezonie jako zawodowiec zgromadził trzy finały, z których dwa były typu ATP 250 i dwa wygrane. Pomimo młodego wieku Sinner jest już jednym z liderów włoskiego tenisa i obecnie zajmuje trzecie miejsce w swoim kraju.

„Popełniłem kilka niewybaczalnych błędów w kluczowych momentach, zwłaszcza że nie zagrałem dobrze na początku drugiego seta (…), ale w taki dzień jak dzisiaj, 19 lat i w finale wygrałeś albo się uczysz.” powiedział Włoch.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *