Hubert, inspiracja dla Polski i zmiana pokoleniowa

Polski daje tenisowi nowy impuls: Hubert Herkogs. Tenisista, który zdobył trzeci tytuł w swojej karierze i co najważniejsze pierwsi mistrzowie (co da mu 16. miejsce w rankingu), skomentował, że tytuł Roland-Cross Igi Swedek w 2020 roku wzmocnił jego pewność siebie.

Swedech, który nie przegrał ani jednego seta w turnieju Wielkiego Szlema (obecnie 16. miejsce w WTA), został 28-letnim mistrzem juniorów French Open.

„To, co zrobił na French Open było niesamowite. Myślę, że młodsi gracze w Polsce i wierzę, że możemy wygrać te wspaniałe tytuły. Podobnie jak moja gra, mam nadzieję, że zainspiruje niektórych ludzi w Polsce i mam nadzieję, że im się tam podobała. Tak, jestem bardzo dumny z bycia Polakiem i wdzięczny za wszelkie wsparcie – powiedział Hubert.

To był bezprecedensowy finał w Miami, ponieważ nigdy nie rozegrano go między Polakiem a Włochami ani z zawodnikami z czołowej 30. Hubert (24 lata) pokonał 19-letniego Włocha Janica Sinnera w prostych setach. Hurgas wyeliminował Greka Stephanosa Tsitsipasa (5) w ćwierćfinale i Rosjanina Andrieja Rublowa (8) w półfinale. Jego osiągnięcie przyniosło polskiemu tenisowi pierwszy tego typu tytuł.

Bez konkurencji ATP, po raz pierwszy od 17 lat, tak zwana „wielka trójka” męskiego tenisa: Roger Federer, Rafael Nadal i okoliczni gracze Novak Djokovic.

Według portalu Punto de Break, tylko w 24 ze 144 turniejów seniorów od 2005 roku wielka trójka nie awansowała do finału.

Sinner, który awansował na 23. miejsce w rankingu ATP, został drugim najmłodszym finalistą w 36-letniej historii Miami Open, za rekordem Nadala.

Młody człowiek, reprezentujący włoską ekspresję, wierzy, że jest wiele do udowodnienia, że ​​nowe pokolenie może pokonać wielką trójkę w tenisie:

„Oczywiście mogą przegrać grę lub dwie, ale następne pokolenie, które widzę, nie jest jeszcze gotowe, aby konsekwentnie z nimi wygrywać”.

Miedwiediew, Sverrev, Tsitsipas i Ruplev powinni przejmować wagę meczu do finału, ale żaden z trzech najlepszych nie awansował do półfinału.

Janick Sinner należy do grupy graczy Young Cub poniżej 20 lat. W swoim trzecim sezonie jako zawodowiec zgromadził trzy finały, z których dwa były typu ATP 250 i dwa wygrane. Pomimo młodego wieku Sinner jest już jednym z liderów włoskiego tenisa i obecnie zajmuje trzecie miejsce w swoim kraju.

“Popełniłem kilka niewybaczalnych błędów w kluczowych momentach, zwłaszcza że nie zagrałem dobrze na początku drugiego seta (…), ale w taki dzień jak dzisiaj, 19 lat i w finale wygrałeś albo się uczysz.” powiedział Włoch.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *