I Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych

I Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych

Sponsorowane

Kościół parafialny Nuestra Señora de la Asunción I Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych odbędzie się 18 i 25 listopada oraz 2 grudnia. Tłumaczami są Fabiana Ciambi (Włochy), Marta Mistal (Polska) i Jose Suarez (Meksyk). Wszystkie koncerty odbędą się o godzinie 17:30. Wewnątrz świątyni zostanie zainstalowany ekran, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zobaczyć występujących artystów. Wejście jest za darmo.

W ramach tej serii koncertów na organach kościoła parafialnego Nuestra Señora de la Asuncion ponownie zagrają ci trzej wielcy artyści – na pełnym rejestrach instrumencie w stylu barokowym, zbudowanym w 1737 r. przez Pedro Libornę i odnowionym w 2006 r. Generalna Dyrekcja Dziedzictwa Artystycznego CAM.

Fabiana Ciampi
Włoszka Fabiana Ciambi będzie odpowiedzialna za otwarcie I Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych w sobotę 18 listopada wraz z innymi pedagogami, takimi jak Marco Antonio Cavazzoni, Claudio Merulo, Ercole Paschini i Giovan Battista Ferrini.

Był organistą, pianistą i klawesynistą. Obecnie odbywa studia doktoranckie w Papieskim Instytucie Ambrosiano di Musica Sacra w Mediolanie, posiada dyplom studiów nad muzyką dawną Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie oraz liczne nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.

Treść sponsorowana

Reklama LRDV

Marta Mistel
W sobotę 25 listopada odbędzie się drugi koncert tego muzycznego wydarzenia, w którym wystąpi urodzona w Jakoben (Polska) Marta Mistel Bloch. Podczas wydarzenia publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Antonio de Capazona, Francisco Correi de Araxo, Nicolasa de Cracovii i Johanna Sebastiana Bacha.

Studiował na organach w Profesjonalnym Konserwatorium Muzycznym Arturo Soria oraz w Królewskim Konserwatorium w Madrycie, gdzie uzyskał tytuł Wysokiego Profesora Organów (z wyróżnieniem na egzaminie końcowym). Studia pogłębiał w Hiszpanii, Włoszech i Niemczech. Specjalizuje się w muzyce dawnej, koncertując w Hiszpanii i za granicą. Jest organistą tytularnym kościoła San Antonio de los Alemáns w Madrycie i koordynatorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego w tej świątyni.

Jose Suareza
Koncert organizatora i kompozytora Jose Suareza, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia, stanowi ostatni akcent cyklu koncertów organizowanych przez sekcję turystyki urzędu miasta. Urodzony w Meksyku performer zagra utwory Joan Cabanilles, Pabla Bruny i Girolamo Frescobaldiego.

W 1975 roku José Suarez otrzymał dyplom z organów i kompozycji. Z repertuarem sięgającym od XVI wieku po kompozycje współczesnych mistrzów koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i rodzinnym Meksyku, gdzie od 32 lat jest nauczycielem harmonii, kontrapunktu i basu symbolicznego. , Formy muzyczne, fortepian i organy w Narodowym Archiwum Muzycznym w Meksyku.

I Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych 18 i 25 listopada oraz 2 grudnia w soboty. 17:30 Kościół parafialny Matki Bożej Wniebowziętej. Plaza Nuestra Señora del Rosario, s/n. Wstęp wolny.

Źródło: Rada Miasta Valdemoro

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *