IAC – Polska Artemisia podpisuje umowy z Aerospace News

Polska dołącza do rosnącej listy narodów, które potwierdzą swoje zaangażowanie w zrównoważoną eksplorację kosmosu, podpisując Traktat z Artemidy, który ustanawia wspólne zasady przynoszące korzyści całej ludzkości.

Dokument został podpisany we wtorek przez prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) Gregora Vrosna podczas ceremonii, w której uczestniczył zastępca administratora NASA Palm Mallory na Międzynarodowej Konferencji Kosmicznej (IAC) w tych dniach w Dubaju w Stanach Zjednoczonych. Zjednoczone Emiraty Arabskie.

„Chcę podziękować Polsce za zaangażowanie Ustalenie zasad spokojnego zachowania w przestrzeniAdministrator NASA Bill Nelson powiedział: „Żaden naród nie może osiągnąć tych celów sam; niezbędne jest silne międzynarodowe zaangażowanie z sojusznikami. Zapewnienie długoterminowej stabilności przestrzeni. Ekscytujące jest obserwowanie ciągłego rozmachu Paktu Artemidy, a wiele narodów pracuje nad zabezpieczeniem przyszłości kosmosu dla całej ludzkości.

„To zaszczyt być w Dubaju na Międzynarodowym Kongresie Lotniczym z Prezydentem RP Brosną, z okazji podpisania Umowy Artemis z Polską. W IAC jesteśmy bardzo zainteresowani zachowaniem środowiska kosmicznego na przyszłość ”- powiedział Melroy. „NASA nadal angażuje się w dyskusje z naszymi partnerami i mam nadzieję, że wiele krajów na całym świecie dołączy do nas w podejmowaniu tego znaczącego zobowiązania”.

Umowy Artemis, Podpisana w październiku 2020 r. przez ośmiu pierwotnych sygnatariuszy, Ustanowienie praktycznych zasad prowadzenia współpracy w zakresie eksploracji kosmosu między 21st Century Lunar Exploration Programs NASA.

„W ciągu ostatnich 40 lat ponad 80 instrumentów zaprojektowanych i zbudowanych przez polskich naukowców i inżynierów było wykorzystywanych w różnych międzynarodowych misjach kosmicznych” – powiedział Vroshna. „Aneksja Polski do traktatu z Artemidy to kolejny ważny krok” Poprawa możliwości polskiego przemysłu lotniczego na arenie międzynarodowej.

Traktat z Artemidy wzmacnia i wykorzystuje traktat z 1967 r., który reguluje działania państw w zakresie eksploracji i użytkowania przestrzeni kosmicznej, w tym Księżyca i innych ciał niebieskich, znany również jako Traktat o Przestrzeni Kosmicznej. Konferencja rejestracyjna, umowa Astronaut Rescue Agreement oraz publiczne ujawnienie danych naukowych zatwierdzonych przez NASA i jej sojuszników wzmacniają zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników.

Ponieważ NASA kontynuuje współpracę ze swoimi międzynarodowymi partnerami, inne kraje dołączą do umowy Artemis. Stwórz bezpieczną, spokojną i dostatnią przyszłość w kosmosie. Współpraca z nowymi i istniejącymi partnerami doda nowej energii i umiejętności, zapewniając wszystkim możliwość czerpania korzyści z naszej podróży badawczej i innowacyjnej.

W ramach programu Artemis NASA zabierze na Księżyc pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę. Wraz z partnerami biznesowymi i międzynarodowymi, Firma, która po raz pierwszy prowadzi długoterminowe badania na Księżycu i wokół niego. Zapewni to, że NASA i jej sojusznicy będą gotowi do zbadania Marsa, kolejnego wielkiego kroku ludzkości.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *