IAU zgadza się z chińskimi nazwami określającymi regiony na Księżycu

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) zatwierdziła osiem chińskich nazw obiektów wokół Księżyca, kiedy chińska sonda Chang’e-5 wylądowała w zeszłym roku, aby pobrać próbki z powierzchni Księżyca i powrócić na Ziemię.

Misja kosmiczna Chang’e-5 to pierwsza chińska próba odzyskania materiałów z ciała obcego. Został wydany 24 listopada ubiegłego roku.

Była to pierwsza próba sprowadzenia próbek z Księżyca od ponad 40 lat po wysłaniu przez Stany Zjednoczone astronautów na Księżyc w celu pobrania próbek.

„Grupa Robocza ds. Nomenklatury Planetarnej IAU zatwierdziła osiem nazw cech Księżyca w pobliżu lądowiska Chang’e-5: Mons Hoa, Mons Hing, Bi Ziyu, Xin Kuo, Liu Hui, Song Yingxing, Statiu Tianchuan i Xu Guanqui: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz mapę LAC-23 w przewodniku po nazwach planet.

Chiny od 2010 roku wymieniają nazwy geograficzne na powierzchni Księżyca.

We wrześniu 2010 r. Chińskie Ministerstwo Spraw Obywatelskich po raz pierwszy opublikowało oficjalne chińskie nazwy miejsc na Księżycu, eliminując zamieszanie i pomagając krajowi w eksploracji Księżyca, według państwowych mediów.

(Z udziałem agencji)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *