Idolom sportu nie jest obojętna wojna

Inwazja Rosji na Ukrainę Do tej pory pozostawił setki ludzkich ofiar i ofiar, a ich sztuki poruszyły serca wielu elitarnych sportowców.

Między innymi rowerzyści, tenisiści i piłkarze wnieśli wkład, aby spróbować w jakiś sposób złagodzić ból poszkodowanych, a przede wszystkim przekazać nadzieję i wiarę tym, którzy znajdują się w środku zmagań, które rozpoczęły się 24 lutego W tym roku.

Dzięki swojej solidarności pośrednio wysyłają wiadomości, które rozbrzmiewają na całym świecie i wskazują, że pokój wkrótce powróci na te europejskie ziemie.

Piłkarze Keylor Navas i Ruben Garcia, tenisistka Elina Svitolina oraz były kolarz i medalista olimpijski Tony Martin, to są idole, którzy otwarcie uczynili swoją pomoc skuteczną. Jak stwierdza hiszpański dżokej Oscar Seville: „Zanim staliśmy się sportowcami, jesteśmy ludźmi i nie możemy być obojętni na to, co dzieje się wokół nas”.

O medal olimpijski w BMX, Carlos Ramirez z AntioquiiTe inicjatywy są warte naśladowania, „ponieważ ludzkość jednoczy się, aby pomóc ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują”.

Dodaje, że najważniejsze jest to, że „sportowcy zdają sobie sprawę, że są głównym czynnikiem w wyciąganiu pomocnej dłoni do tych, którzy jej najbardziej potrzebują”.

Garcia pojechał do Polski

Ruben Garcia, zawodnik iberyjskiego klubu OsasunaSkorzystał z ostatniej daty FIFA 24 i 29 marca iz pomocą swojego klubu i organizacji pozarządowej (NGO) przejechał 5000 km z Hiszpanii do granicy polsko-ukraińskiej, by nieść pomoc uchodźcom.

Sąsiadka wyjaśniła mi trochę sytuację. Udaliśmy się tam z przyjacielem i przywieźli ze sobą około 15 osób. To sprawiło, że zastanowiłem się i pomyślałem, zainspirował mnie i powiedział: Co mogę zrobić jako elitarny gracz, aby pomóc? – powiedział pomocnik.

Garcia dostarczył uchodźcom żywność, pieluchy, lekarstwa i inne przedmioty, które pozwoliły wielu ludziom „przeżyć chwilę radości”, jak myślał sportowiec przed wyjazdem na ziemie polskie.

28-letni Hiszpan podkreślił, że należy podkreślić, co mogą zrobić ze swojej pozycji jako piłkarzy, dlatego tak wiele osób jest podekscytowanych współpracą przy tej aktywności.

Ale składki na tym się nie skończyły, bo oprócz tego, co zostało przekazane na granicy, postanowili wrócić z kilkoma Ukraińcami, głównie dziećmi, którym przydzielono miejsce na nocleg w Pampelunie lub między zawodnikiem a jego klubem. Inne miejsca w Hiszpanii.

Ten gest pokazuje, że pomimo sławy niektórzy przywódcy zachowują wartość solidarności. Wielu z nich musiało pokonywać przeszkody, aby dotrzeć do miejsca, które zajmują dzisiaj, a oni rozumieją, kim są ukraińscy uchodźcy.

García i jego koledzy wpłynęli na zwykłych ludzi, aby pomogli w tych inicjatywach, ponieważ nawet jeśli wielu z nich jest daleko od Rosji i Ukrainy, wszyscy przegrywają na konflikcie.

o tej pomocy, Były rowerzysta Tony pojawił się w swoich sieciach społecznościowych: „Każdego dnia oglądam w telewizji przerażające obrazy Ukrainy i wydaje mi się, że bardzo źle jest siedzieć na kanapie i akceptować tę sytuację. Nie jest łatwo zrezygnować z największej nagrody, jaką mogłem zdobyć w mojej karierze, ale biorąc pod uwagę fakt, że miliony ludzi straciło prawie wszystko, to jest coś, co naprawdę chcę zrobić”. Srebrny medalista olimpijski, który wygrał Londyn 2012.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.