Iga Soyatek pokonuje Karolinę Pliskovą w finale Rome Masters w 45 minut | Inne sporty | Sporty

19-letni tenisista stara się zdobyć trzeci tytuł w swojej krótkiej karierze.

Polka Ija Światik (15. świat), zeszłoroczna zwyciężczyni Rolanda Garrosa, pokonała Czechę Karolinę Pliskovą (9) w finale 1000 Masters w Rzymie, którą pokonała 6: 0, 6: 0 w zaledwie 45 minut. .

Po dwóch tygodniach obrony swojej korony na paryskiej glinie (30 maja – 13 czerwca) 19-letni Paul zorganizował targi, aby zdobyć swój trzeci tytuł w karierze.

Różnorodność jej uderzeń i agresywność zaskoczyły Czecha, który swój trzeci finał od trzech lat grał w Rzymie (wygrana w 2019, finał w 2020).

Reakcja zwycięzcy po otrzymaniu trofeum: „Jestem bardzo podekscytowany, nie spodziewałem się, że będę mógł uczestniczyć w tym turnieju”.

„Wiele się wydarzyło w tym tygodniu. Wczoraj musiałem rozegrać dwa mecze (sobota, poranny mecz ćwierćfinałowy, a po południu półfinał) i zaoszczędziłem punkty w grze (w drugiej rundzie). był sposobem na wyrażenie wdzięczności fanom ze względu na krótki czas, jaki mieli na cieszenie się finałem.

Na szybkim torze

Wynik był z minut, a Świątek wygrał już pierwszego seta, po trzech meczach 0: 0 z serwem, a Pliskova wygrała z zaledwie czterema punktami.

W trzecim meczu drugiego seta Pliskova zdobyła swój pierwszy punkt serwem Polaków, zdobywając nawet dwóch wybijaków, próbując wywalczyć 2: 1. Ale jego rywal Świątek wyzdrowiał i uratował służbę.

To był zamach miłosierdzia dla byłego numer jeden na świecie, który nie zapomni tego pierwszego pojedynku z wschodzącą polską gwiazdą.

“Oczywiście po udanym turnieju to nie był mój dzień. Gratulacje dla niej, grałem bardzo dobrze” – powiedziała Czecha na ceremonii wręczenia nagród, starając się wyglądać dobrze, pomimo rozczarowania na swoim krześle po upokarzającej porażce.

Światick, który za dwa tygodnie skończy 20 lat (31 maja), w październiku ubiegłego roku wygrał Rolanda Garrosa, co jest zaskakujące, pierwsze mistrzostwo w jego karierze.

W ten sposób została pierwszą Polką, która zdobyła Puchar Wielkiego Szlema zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Na początku tego roku dodał do swoich osiągnięć tytuł Adelaide na twardym korcie, ale glina wydaje się być jego ulubieńcem, sięgając w siedmiu turniejach na kortach ziemnych, awansując do trzech finałów i dwukrotnie wygrywając. (Dr)