Iga Świątek, od pójścia w ślady siostry do pierwszego miejsca na WTA

ten Ashleigh Barty jest na emeryturze Podbija świat tenisa szturmem, ale otwiera przed WTA nowe możliwości. Australijczyk uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu, a miejsce prawie zasłużyło Polakom Iga Sweatk. W wieku zaledwie 20 lat szukał swojego drugiego tytułu wielkoszlemowego i potwierdził, że rozpocznie swoje rządy w Miami otwarte.

Nie obudziłeś się, by być normalnym”, to zdanie, które rządzi dzień po dniu podczas Mistrzostw Rolanda Garrosa w 2020 roku. Z jego katalizatorem stanie się Pierwszy Polak na czele rankingu I 28. w historii, który wspiął się na szczyt. Ale zanim to zrobił, Iga dokonała szybkiego i udanego wejścia na tor.

Obrazy Getty

Początki i kryzys zdobywania szczytu Igi Sweatek w tenisie

Iga Świątek jest córką byłego wioślarza olimpijskiego Tomasza Świątka, więc ze sportem związana jest od najmłodszych lat. Jego mama Dorota jest dentystką i Ponieważ numerem jeden na świecie była dziewczyna, zachęcano ją do podejścia z pewną dyscypliną. To samo stało się z jego starszą siostrą, która wyszła na korty tenisowe.

Nigdy nie wywieram na to presji, sport to nie jedyny sposób, a jeśli ci się nie uda, świat się nie skończy. Chciał, żeby Iga i jej siostra Agata coś trenowały, najlepiej jeden na jednego Są odpowiedzialni za swoje sukcesy i błędy i nauczyli się, jak sobie z nimi radzić. Na początku próbowaliśmy pływać, ale skończyło się z powodu problemów zdrowotnych Agaty. Gdy pojawił się tenis, Ega ambitnie próbowała naśladować swoją siostrę’, Tomas Świątek powiedział polskim mediom Sporty.

Iga Świątek, magnatka, która poszła w ślady swojej siostry i została numerem 1 na świecie

Umieść tweeta

Stopniowo kariera zawodowa Igi krystalizowała się w klasie młodzieży. W tym rankingu zajęła 5. miejsce i zadebiutowała w Roland Garros w 2016 roku, aż dotarła do ćwierćfinału zarówno w singlu, jak i deblu. Zaledwie trzy lata później był już w finałach WTA (Lugano) i dotarł do pierwszej 50-tki w tabeli.

Ale poza tenisem Świątek chce też kontynuować rozmowę o zdrowiu psychicznym. W październiku 2021 przekaż darowiznę na wsparcie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Ujawnił, jak polegał na swoim psychiatrze, aby wygrać mistrzostwo Rolanda Garrosa rok temu. „Ten rodzaj pomocy zawsze był dla mnie ważny, W mojej sile psychicznej jest siła, którą mogę wykorzystać na dobrej drodze. Jeśli potrzebujesz tej pomocy, zrób to. bardzo pomóc„, Powiedział.

Poza boiskiem Iga Świątek jest miłośniczką kotów i spędza wolny czas między czytaniem powieści a muzyką. Dżem perłowy, Pink Floyd, Red Hot Chili Peppers i AC/DC Oto niektóre z jego ulubionych zespołów. Jest jednak również fanem jazzu i muzyki pop.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.