Igrzyska w Tokio: legendarni piłkarze olimpijscy

Igrzyska Olimpijskie to kolebka legend. Te nagrania Usaina Bolta, przeboje Michaela Phelpsa czy medaliści, którzy podnieśli z kanap cały kraj, który nie wierzył w możliwość metalu, zostawią swój ślad na zawsze. Kiedy znicz olimpijski zapalił kocioł, piłka nożna, mistrz świata w sporcie na resztę roku, wycofała się. Potem światła zapalają się, by spojrzeć na zapomnianych wielkich, tych sportowców, którzy trenują na siłowniach, są wzmocnieni, mieszkają w maleńkich domach jak wielu innych obywateli, ale na swój sposób wciąż należą do najlepszych na świecie. Jednak pomimo tego, że piłka nożna nie jest ściśle obecna podczas igrzysk olimpijskich, wiele z jej legend przyswoiło sobie z ekranu telewizora, co oznacza wydarzenie o tych cechach na całym świecie i nie chciało tego przegapić. W tym roku Dani Alves będzie najbardziej „legendarnym” piłkarzem spośród wszystkich, którzy wezmą udział w turnieju. Należy pamiętać, że prawo do wyjazdu mają tylko osoby poniżej 23 roku życia, z wyjątkiem trzech wolnych wyborów. oni mogą iść Mbappe za Ramos, choć upadli z powodu żądań swoich klubów i decyzji trenerów. Piłka nożna nie dominuje na igrzyskach, ale niektóre postaci historyczne chciały odcisnąć swoje piętno na sporcie olimpijskim.

nazwy historii

Podczas największej imprezy sportowej na świecie co cztery lata odkłada się piłkę nożną, ale jest ich znacznie więcej legendy kto nie stawiał oporu? Udział w imprezie olimpijskiej. Oczywiście większość z nich robiła to we wczesnych latach swojej kariery, kiedy nikt nie wskazywał, że znajdą się w księgach historycznych. niektórzy z nich: Zamorano, Bebeto, Puskas, Neymar, Messi, Ronaldinho, Romario, Roberto Carlos, Lev Yashin, Pirlo, Ronaldo… Również z słabszego nazwiska, ale potem miał świetną karierę: Tevez, Riquelme, Mazinho, Guardiola, Aguero, Di Maria, Gilardino, Raul… nic dziwnego Mbappe za Sergio Ramos Chcieli uczestniczyć i pozostawić swój ślad w historii Igrzysk Olimpijskich. W końcu nikogo z nas tam nie będzie.

Dlaczego duże zespoły nie grają w igrzyskach olimpijskich?

Chociaż znajomy, Igrzyska nie zawsze skupiały tylko piłkarzy U-23. W rzeczywistości zaczęły w nią grać duże zespoły, chociaż zawodowa piłka nożna nie była rozpowszechniona na świecie. To było w 1924, kiedy FIFA zaczęła zarządzać piłką nożną na imprezę olimpijską. Również w 1928. Ale to jest właściwy czas Powstał Puchar Świata, co spowodowało, w poszukiwaniu nie przytłoczenia jednym turniejem, na nim W Los Angeles w 1932 roku klasa nie była przedmiotem sporu.

Wrócił, tak, w 1936, ale36 Między stanowiskiem Komitetu Olimpijskiego a wizją FIFA był duży dystans, chcąc w pełni wykorzystać swój produkt: Puchar Świata. Tak więc w 1952 roku reprezentacje narodowe stały się amatorami., z kilkoma wyjątkami. Z biegiem czasu format ewoluował w szablony Poniżej 23 lat z trzema specjalnościami Z rzeczywistości. Jest jednak wielu elitarnych piłkarzy, którzy odważyli się reprezentować swoje kraje.

mistyfikacja bloku sowieckiego

W latach 1952-1980 na igrzyskach olimpijskich odbyły się drużyny z bloku sowieckiego i Europy Wschodniej. Powodem jest to, że FIFA i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zgodziły się, że tylko piłkarze amatorzy mogą brać udział. w tym czasie , Nie wszyscy gracze w tych krajach byli uważani za zawodowców, raczej byli członkami swoich armii, mimo że poświęcili się wyłącznie piłce nożnej.. Korzystając więc z przywilejów własnych krajów, Kraje socjalistyczne dodały 23 medale z 27!!, który po wielu latach przybrał nowy kształt.

Ta ogromna matematyczna rozbieżność pozostawiła niezapomniane wybory. Węgry były bezkonkurencyjne w Helsinkach 1952. Następnie, PuskasJego wielka gwiazda powiedziała, że ​​piłka nożna „zaczyna płynąć z prawdziwą mocą”. Shibor, Cocci…nazwy historii brały udział w przerażających celach, takich jak Strzel sześć goli przeciwko Szwecji lub wszystkie siedem przeciwko Turcji. Nie wytrzymały ich nawet Jugosławia Bobek, Zybek, Boskov czy Beira.

„Nasz futbol zaczyna płynąć z prawdziwą intensywnością”


Puskas, Po Złocie 1952

Kolejne lata to nic innego jak rozdanie w ten sposób złotych medali wśród wielkich mocarstw piłkarskich. W Melbourne 1956 ZSRR zwyciężył z Lew Jaszyn, Tiszczenko, Mugic lub Babich. Cztery lata później, w Rzymie, najechali Jugosławię Galic s kosztowny Doskonały. Dania Harald Nielsen Ten, który zasadził najdroższy. Tokio 1964 ponownie wzniosło Węgry na szczyt i już nigdy nie wróciło Puskas, ale z WilkA będziemyA Rosyjski za niepowodzenie z referencji. W 68 zdobył złoty medal Węgry; w 72 Polska; w 76 Niemcy orientalny; Formatowanie zamknięte na 80 CZ.

Absolutny kontra Młodość

MKOl musiał podjąć radykalną decyzję przed Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles w 1984 roku 1984. Wcześniej mogły brać udział tylko zespoły amatorskie, co pozbawiło go uwagi. Więc, FIFA i Komitet Olimpijski dochodzą do porozumienia, aby kontynenty o najmniejszym potencjale piłkarskim mogły zaprezentować swoje pierwsze drużyny, a członkowie UEFA i CONMEBOL będą musieli zaprezentować młodzieżowe drużyny bez udziału w mundialu.

Mimo to to młode drużyny zwyciężyły w dwóch turniejach, w których obowiązywał ten format. Francja prowadzona przez Guya Lacombe była mistrzami w 84, z srebrem dla Brazylii Dunga i brązowym dla Stojkovica czy Jugosławii Ivkovic.. W 1988 roku było ZSRR który zabrał ze sobą złoto? Dobrowolski Jako wielka gwiazda i tacy ludzie jak Mykhaylychenko czy Tyshchenko są na liście. Brazylia zdobyła srebro z Romario, Mazinho i Bebeto. Niemcy Klinsmann zdobyli brąz.

Gry U23 لعا

Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie 1992 były pierwszymi, które wprowadziły obecny format: Drużyny U-23 z wyjątkiem trzech starszych zawodników po sukcesie dwóch poprzednich meczów. Wśród wyróżnionych drużyn znaleźli się jednak gracze, którzy zakończyli karierę jako główne międzynarodowe gwiazdy. W ten sam sposób na imprezie olimpijskiej w Hiszpanii wybór Wykonany z Złoty medal w składzie Luis Enrique, Kiko Narvaez, Pep Guardiola, Canizares, Abelardo, Amafisca… Polska zdobyła srebro, a Ghana brąz.

Cztery lata później, w Atlancie 1996, Nigeria zrobiła niespodziankę pod przewodnictwem Amunike. Po drodze stanęli dwaj giganci, tacy jak Argentyna i Brazylia, którzy stanęli na podium. Simeone, Gustavo Lopez, Zanetti, Ayala, Hernan Crespo (pichichi) były wybitnymi nazwami Albiceleste. Canarinha też nie była daleko: Rywaldo, Ronaldo, Bebeto, Roberto Carlos, Dida, Flavio Conceicao Stworzyli niezapomnianą drużynę, która nie mogła zdobyć złota. Raúl lub Santi Denia był częścią hiszpańskiego menu.

Sydney potępił 2000 surowy srebrny medal dla Hiszpanii, z Xavi, Gabri, Puyol, Tamudo, Albelda, Marchena czy Capdevilla jako szefowie listy. Kamerun wygrał z dwoma starszymi mężczyznami znanymi jako Ja do s kamienie w personelu. Brąz pozostawiony z Chile a Iwan Zamorano, 33 lata. Ponadto był najlepszym strzelcem w rozgrywkach z sześcioma bramkami. Brazylia Ronaldinho Wpadła w kwaterze z kolejnym bohaterem.

Carlitos Tevez To było Wielka osobowość w Atenach 2004. Nie tylko z powodu Jego osiem bramek, ale decydujący gol w finale, który poprowadził Argentynę do zdobycia złotego medalu. Ayala, Mascherano, Saviola czy Lucho Gonzalez byli dla niego wspaniałym towarzystwem. Paragwaj zdobył srebro, a Włochy zdobyły srebro BerlowA z Rosyjski za Gilardino, dodano trzeci metal. Hiszpania nie zakwalifikowała się.

2008 Argentyna ponownie ukoronowana marzeniem o jedenastu mężczyznach takich jak Riquelme, Di Maria, Aguero, Gago czy Lionel Messi. Brazylia również zebrała, brąz, elitarny zespół z Pato, Ronaldinho, Diego Ribas, Marcelo, Thiago Silva… Obcy, strzelec Giuseppe Rosyjski Spadł w ćwierćfinale.

To w Londynie rozpoczęła się podróż Neymara, jednego z najbardziej zaangażowanych w sprawę olimpijską piłkarzy. Oczywiście nie mógł zabrać złota. Meksyk Gio dos Santos, Peralta, Raul Jimenez czy Hector Herrera. Musiał pokonać Brazylię w finale z gwiazdą Paris Saint-Germain, Thiago Silva, Marcelo, Oscar, Kaczka, Gęś, Hulk… Podróżował też do Anglii Mohamed źleW turnieju strzelił trzy gole.

Odkrycie Nagroda Ze złota Neymara w 2016 roku. Ponadto ostatecznym celem jest wybór z Marksa za Gabriel Jezus Jako referencje z atakującym. Niemcy zagrały w finale z Sule, Brandt, Goretzka o Gnabry en el ‘rosterSyn również podpisał kontrakt z Koreą Południową za dobrą rolę, a brąz zdobyli Obi Mikel i Etebo z Nigerii.

Zwycięzcy igrzysk olimpijskich

rok i miejsce Oro spłacać Brązowy
1908, Londyn Zjednoczone Królestwo Dania Holandia
1912, Sztokholm Zjednoczone Królestwo Dania Holandia
1920, Antwerpia Belgia Hiszpania Holandia
1924, Paryż Urugwaj szwajcarski Szwecja
1928, Amsterdam Urugwaj Argentyna Włochy
1932, Los Angeles Stworzenie Pucharu Świata nie zostało zakwestionowane
1936, Berlin Włochy Austria Norwegia
1948, Londyn Szwecja Jugosławia Dania
zespoły amatorskie
1952, Helsinki Węgry Jugosławia Szwecja
1956, Melbourne związek Radziecki Jugosławia Bułgaria
1960 Rzym Jugosławia Dania Węgry
1964, Tokio Węgry CZ Niemcy
1968, miasto Meksyk Węgry Bułgaria Japonia
1972, Monachium Polska Węgry Niemcy i Związek Radziecki
1976, Montreal Niemcy Polska związek Radziecki
1980, Moskwa CZ Niemcy związek Radziecki
Reprezentacje narodowe i młodzieżowe
1984, Los Angeles Francja Brazylia Jugosławia
1988, Seul związek Radziecki Brazylia Zachodnie Niemcy
Aktualny format: U23
1992, Barcelona Hiszpania Polska Ghana
1996, Atlanta Nigeria Argentyna Brazylia
2000, Sydney Kamerun Hiszpania Chile
2004, Ateny Argentyna Paragwaj Włochy
2008, Pekin Argentyna Nigeria Brazylia
2012, Londyn Meksyk Brazylia Korea Południowa
2016, Rio de Janeiro Brazylia Niemcy Nigeria

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *