Indeks – Sport – Białoruski biegacz uciekł do polskiej ambasady

W niedzielę Krishina Simanoskaga powiedziała w klipie wideo opublikowanym przez Białoruską Fundację Solidarności Sportowej, że po skrytykowaniu kierownictwa białoruskiej drużyny olimpijskiej została wykluczona z drużyny sportowej i przeniesiona na lotnisko Haneda w Tokio, by wbrew swojej woli zabrać ją do domu. . … . sportowiec Bardzo przestraszony Konsekwencje, z powodu których nie wsiadł do samolotu na lotnisku, zwrócił się do ochrony japońskiej policji i skontaktował się z konsulatami w kilku krajach.

Reuters w poniedziałek on napisałCimanouszka została przyjęta przez polską ambasadę w Tokio i według polskich źródeł otrzymała od Polaków azyl polityczny.

Polski minister spraw zagranicznych Marcin Przydać wcześniej napisał na Twitterze, że białoruski sportowiec dostanie polską wizę i na pewno będzie mógł wjechać do kraju. Wiceminister spraw zagranicznych Polski Szymon Sinkowski i biuro SICK Telegraph powiedzieli, że gracz otrzyma wizę humanitarną, aby za kilka dni mógł wsiąść do samolotu do Warszawy.

Jak podaje Reuters, rano Shimanowska przyjęła przy wejściu do ambasady urzędników z biało-czerwoną flagą w barwach białoruskiej opozycji.

Rzecznik MKOl powiedział wcześniej, że obecnie zbierane są informacje w tej sprawie.

Krishina Simanoskaga miała rozpocząć swoje biegi na 200 metrów w poniedziałek.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *