ING zatwierdza wzrost meteorytów na giełdzie wraz z wynikami | Rynki

Analitycy i inwestorzy od ponad dekady zastanawiali się, kiedy europejskie banki w końcu wyjdą z trendu spadkowego, który rozpoczął się wraz z ostatnim kryzysem finansowym w 2008 roku. Kiedy wszystko zaczęło się normalizować, pomimo trudności w pracy ze stawkami ujemnymi, w zeszłym roku nastąpił historyczny spadek Kovita-19 i ponownie przetestowano ich ceny. 2021 może być rokiem odpowiedzi. Aktywa holenderskiej spółki ING, dziewiątego europejskiego banku, wzrosły dotychczas na giełdzie o 41% w tym roku io 153% od marca 2020 roku. Prowadzi to do 50-towego wzrostu w 2021 r., Czyli więcej niż Sander, kolejny bank indeksu, Co poprawia się o 28%.

Firma wyraźnie koncentruje się na operacjach mobilnych i jest liderem na rynkach cyfrowych w Australii, Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii z Holandią, Belgią i Luksemburgiem, a także ma określoną strategię rozwoju rynków Polski, Rumunii i Indyk. I Filipiny. Integruje handel detaliczny i hurtowy, zatrudniając 57 000 pracowników i 39,3 miliona klientów w 40 krajach.

Opublikowane w czwartek wyniki Grupy ING za pierwszy kwartał wsparły jej wzrosty na giełdzie. Firma przewiduje 1, 1005 mln przy 50% wzroście zysku. Do 2020 roku ING zmniejszył swój zysk o 48% do 2,485 mln.

Kluczem do odzyskania wyników Grupy ING za kwartał był wzrost o 4,2% do 2 4702 mln – wsparty wynikiem aukcji DLDRO ECP – przy wzroście przychodów z prowizji o 9,1% (ściśle powiązanych z produktami finansowymi), Ostra redukcja reguł (-66,3%) Do 223 milionów euro. Ponadto ING. Zazdrosna marża zysku (ROE) w wysokości 7,8% dla pozostałej części Banku Europejskiego w marcu.

Analitycy Goldman Sachs zwracają uwagę, że dane za pierwszy kwartał przekroczyły wszelkie szacunki dotyczące postępów spółki. Mimo to giełda amsterdamska straciła 0,66% w dniu wydania swoich rachunków. „Wydatki były o jeden podatek gorsze niż oczekiwano, ze wzrostem o 6% z powodu wyższych podatków, opłat za zamknięcie działalności (w przypadku Czech), a także reorganizację biur, oprócz wpływu na techników w pierwszym kwartale roku 2020 ”, wyjaśniają w swoim raporcie. Wzrost kosztów o 84 miliony (73 73 miliony) i wzrost o 84 miliony jenów w związku z porzuceniem czeskiego rynku bankowości detalicznej (11 milionów) łamie bank.

Zadłużenie i dywidendy

Ale wielkim atutem banku jest wysoki kredyt z doskonałą jakością kapitału CET1 (W pełni załadowany) 15,5%. Bank wyjaśnił w czwartek, że dokonał rezerwacji 30 3301 mln na koniec pierwszego kwartału na wypłatę spóźnionej dywidendy za 2019 i 2020, Odwołany w zeszłym roku na polecenie PPK i związany z 2021 r. Powtórzył również swój zamiar wypłaty 50% swoich zysków w postaci dywidendy w przyszłości, zawsze oczekując na zgodę organu nadzorczego od września.

Goldman zaleca kupowanie ING po cenie docelowej 11,7 euro w okresie 12 miesięcy, w oparciu zarówno o zyski banku, jak i fuzje i przejęcia z innymi firmami. „Należy zauważyć, że ING zobowiązuje się do wypłaty skumulowanych dywidend w pierwszej połowie 2019 r. I przez cały 2020 r., Kiedy ECP się dereguluje” – wyjaśniają w swoim oświadczeniu.

Analityk Morningstar Johann Schultz szacuje, że 14-euro Grupa ING ma rozsądną wartość ze względu na zmniejszenie rezerw na złe pożyczki i wyższe zwroty z kapitału dla akcjonariuszy, przy wzroście zysku o 52% w 2021 roku. dywidendy ”, wyjaśnia. Analityk uważa, że ​​ING hojnie zapłaci akcjonariuszowi, rozważając możliwość obniżenia swojego wygodnego kapitału do 12,5% CED1 w celu poprawy płac. Konsensus analityków zebrany przez Bloomberga jest taki, że poparcie dla ruchu jest niezaprzeczalne: 74% poleca kupowanie, a tylko 3,7% sprzedaż.

Odzyskano publiczne uzdrowienie

Poprzedni kryzys. Holenderska instytucja finansowa bardzo ucierpiała na skutek kryzysu finansowego z 2008 r., A rząd holenderski musiał przede wszystkim przywrócić płynność w związku z plotkami, że początkowo nie rozwiązano tego problemu. Następnie cieszył się najbardziej dramatycznymi sesjami giełdowymi, które doprowadziły do ​​przesunięcia o 10 miliardów euro w wyniku podwyższenia kapitału ostrożnych polityków z północy.

Wróć z zainteresowaniem. W przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się na innych szerokościach geograficznych na południu, zobowiązanie Grupy ING polega nie tylko na spłacie tych pieniędzy, ale także na zwiększeniu odsetek i składek o 200 3 200 milionów. Proces, który trwał siedem lat, do 2015 roku, kiedy to kredyt banku u holenderskiego rządu został ostatecznie spłacony.

Rally from low. Firma przeżyła bardzo trudny okres z gwałtownym spadkiem cen. W ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnął najniższy poziom 4,58 euro i maksimum 11 euro. Jego obecna wartość na giełdzie wynosi 42 miliony euro, czyli o 14 milionów mniej niż Banco Sandander.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *