Inna Chernyak: Uchodźca z „trzech koron” w Hiszpanii chce wrócić na Ukrainę

takna więcej niż siedem milionów osób, które musiały opuścić swoje domy z powodu Inwazja Rosji na Ukrainę Wśród nich jest judoka Inna Chernyak i jej rodzina. A raczej częściowo dlatego, że ona, jej matka, siostra i ich dzieci są uchodźcami w Hiszpanii. Młodzi rodzice są rekrutowani do walki z armią Prezydent Rosji Władimir Putin.

Inna i Marina Czerniak

Ena posiada Potrójną Koronę tego sportu. że to Mistrz Europy (2013, 15, 18 i 19), od Globalizm (2014 i 18) oraz złoto w Gry dla osób ze specjalnymi potrzebami (Ro 2016). Cierpi zaburzenia widzenia, Ale rywalizuje z widzącymi iw zawodach paraolimpijskich. jego siostra, która również jest uchodźcą, przystańNie jest niepełnosprawny – dodaje dwa europejskie brązy I duża ilość medali w wyścigach Grand Prix i Grand Slam. Jednak obaj przybyli do Hiszpanii anonimowo w zalewie uchodźców, która spowodowała wojnę, która spowodowała już dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych i straszne zniszczenia na Ukrainie.

Do rodziny zadzwonił Baby Roca, jeden z wielu wolontariuszy, którzy przybyli na polsko-ukraińską granicę, aby przyjąć i wesprzeć uchodźców i nadal wspiera ich w Hiszpanii. Z zawodu fizjoterapeuta, A blizna Ina jako pochodząca z stary uraz I dopiero wtedy „przyznała się” do swojej sportowej przeszłości. Teraz rodzina chce wrócić na Ukrainę, ale nie ma na to możliwości: od tego czasu Kraj wciąż jest w stanie wojnyOrganizacje pozarządowe wspierające uchodźców nie rozważają dobrowolnego powrotu, a ci, którzy chcą wrócić, chcą to zrobić własnymi środkami.

Inna i Marina Chernyak w Hiszpanii

Inna i Marina Chernyak w Hiszpanii

Marina i jej matka, również niedowidzący, pochodzą z Zaporożebardzo blisko strefy działań wojennych, więc planują do niej wrócić KijówStolica Ukrainy. Los Iny i jej dzieci, które nie odziedziczyły niepełnosprawności, będzie ich zwykłym miejscem zamieszkania Dniepr, w rejonie najbardziej oddalonym od frontu. Podróż, która może się odbyć tylko samolotem do Polski i która musi być kontynuowana drogą lądową na Ukrainie, dodała trudności ze względu na: niemożność od niektórych podróżników.

Sieć sportowa chce im pomóc, ale też proszą o współpracę. Hiszpańskie Judo Paraolimpijskie Marta Arce Pino Otworzył crowdfunding, aby zdobyć pieniądze, których potrzebowała rodzina, obecnie mieszczący się w hotelu goszczącym w Cosladzie (Madryt). Otwórz konto ES16 1465 0100 98 1710296512

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.