Innowacyjny helikopter NASA na Marsie ustanawia rekord prędkości podczas trzeciego lotu

Innowacyjny helikopter NASA na Marsie ustanawia rekord prędkości podczas trzeciego lotu

Czarno-białe zdjęcie wykonane z skierowanej w dół kamery Ingenuity Navigation podczas jej trzeciego lotu 25 kwietnia 2021 roku.

NASA / Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology

Plik Pierwszy pojazd latający w innym świecie Tempo sprinterskie uderzyło po raz pierwszy w niedzielę i jest to najwyższa jak dotąd prędkość. Podczas swojej trzeciej podróży na Marsa Mały helikopter NASA, nazwany CreativityPrzeleciał przez długość boiska do piłki nożnej i osiągał maksymalną prędkość około 4,5 mili na godzinę (dwa metry na sekundę), czyli średnią prędkość, z jaką ludzie biegają.

Na powyższym filmie, zarejestrowanym przez kamerę Perseverance łazika MastCam-Z, można zobaczyć delikatny kosmiczny helikopter unoszący powierzchnię Marsa na wysokość 16 stóp (5 metrów), a następnie lecący w prawo i poza kadrem przez chwilę. Przed powrotem na przedstawienie i lądowaniem w pobliżu tego samego miejsca.

Chociaż jest jasne, że komercyjne drony i inne podobne pojazdy latają przez cały czas szybciej, rekord Ingenuity pokazuje, że wytrzymują nawet wtedy, gdy są zmuszane do przekroczenia prędkości osiąganych podczas testów na ziemi.

„Dzisiejsza podróż była tym, co zaplanowaliśmy, ale była po prostu niesamowita” Powiedział Dave Lavery, Dyrektor generalny programu wywiadowczego NASA, w oświadczeniu. „Podczas tego lotu demonstrujemy krytyczne zdolności, które umożliwią nadanie wymiaru powietrznego przyszłym misjom na Marsa”.

Lot odbył się w niedzielę o godzinie 1:31 czasu PDT (12:33 czasu lokalnego) i był świadkiem kreatywnego lotu na odległość 100 metrów (328 stóp). Dane z lotu zaczęły docierać do Centrum Kontroli Misji w Kalifornii o godzinie 7:16 czasu pacyficznego, w tym nowe obrazy z kolorowej kamery Ingenuity i czarno-białej kamery nawigacyjnej.

25848-3-pia24500-web

Zdjęcie zrobione z Ingenuity podczas trzeciego rejsu. Helikopter pozostał widoczny w pobliżu dna.

NASA / Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology

NASA twierdzi, że dane zebrane z ostatniego lotu Ingenuity w celu przekroczenia granic będą stanowić informacje zarówno o nadchodzących lotach helikopterów, jak i projektach największych helikopterów, które mogą latać na Marsie w przyszłości.

Zespół kreatywny twierdzi, że czwarty lot planowany jest pod koniec tego tygodnia.

Podążać Kalendarz kosmiczny 2021 dla CNET Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *