Inspirowany Kalifornią kontener do szkolenia studentów | Sporty

Inspirowany Kalifornią kontener do szkolenia studentów |  Sporty

Burza pozostawiła Movistar Estudiantes bez pola, gdy opadła jego flaga „La Nevera”. Szukając alternatywy dla młodszych graczy, Club de Madrid zainstalował „Cubofit”, przenośną siłownię w pojemniku z recyklingu, zaprojektowaną przez hiszpańskich biznesmenów, którzy inspirowali się plażami Kalifornii (USA).

To, jak wygląda, a czym jest kontener do transportu towarów, stało się mobilnym obiektem sportowym dzięki pomysłowi grupy hiszpańskich biznesmenów, którzy zauważyli, że wiele kalifornijskich plaż ma tego typu kontenery do przechowywania ćwiczeń fizycznych. maszyny dla sportowców.

„Tam biorą maszyny, stawiają je na środku plaży i wykonują ćwiczenie. Doprowadziliśmy go do idei ćwiczeń fizycznych bez maszyn, z hantlami i innymi przedmiotami” – powiedział Jes كاس s Kasarubius, szef ekspansji i działu rozwoju w Copovit, wyjaśnia EFE.

Ta andaluzyjska firma posiada 24 tego typu kontenery rozrzucone po różnych częściach Hiszpanii, podpisane kontraktami zarówno z klubami sportowymi, jak i gminami czy uniwersytetami, które wykorzystują je do promowania ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu.

Przenośna i „ całkowicie zrównoważona ” siłownia, nie tylko dlatego, że kontener ma już jedno lub więcej zastosowań do transportu towarów – menedżerowie Cubofit otrzymują kontenery z różnych hiszpańskich portów – ale ponieważ jest wyposażony w panele słoneczne, które zasilają potrzeby instalacji elektrycznej, światła LED , stereo, a nawet niektóre wtyczki.

„Niektóre kontenery mają bardzo dziwne historie: zostały wyprodukowane w Australii, pojechały do ​​portu Algeciras i mogą skończyć jak sala gimnastyczna w Madrycie” – mówi Casarobius.

Firma o nazwie Movistar Estudiantes przez ojca jednego z młodych graczy. „Pomyślał, że to dobra okazja, aby pomóc klubowi, kiedy nie mieliśmy nowego skrzydła” – wyjaśnia EFE Jess Martín, dyrektor ds. Marketingu Collegiate Group.

„Koncepcja siłowni na świeżym powietrzu z dowolną instalacją i konserwacją jest dobrą opcją, aby zaspokoić podstawowe potrzeby 2000 graczy w naszym kamieniołomie. Ponadto przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ponieważ jest poddawana recyklingowi” – dodaje kierownik ds. Studentów.

Każdy kontener – występują w trzech rozmiarach, od 20 stóp otwartych drzwi może odrodzić 12-metrową salę gimnastyczną, do najmniejszej i zgrupowanej na ograniczonej przestrzeni – wyposażonej w różne elementy ćwiczeń fizycznych i plan zajęć, które projektują w sportowych krzesełkach na uczelniach z Almerii i Granady, w zależności od typu. Publiczność, dla której jest wybierana: młodzież, rodziny, kobiety w ciąży lub osoby starsze.

„Współpracujemy z radami miejskimi nad rewitalizacją parków i plaż”, wyjaśnia prezydent Kopovit, który zawarł już umowy z kilkoma radami miejskimi w różnych częściach hiszpańskiej geografii, podczas gdy inne są instalowane z inicjatywy trenerów osobistych którzy komunikują się z administracją.

Zainteresowało się nim również kilka sił zbrojnych, w tym Hiszpanie, którzy potrzebują przenośnych siłowni, aby podróżować na międzynarodowe misje, oraz znane kluby, według firmy.

„Prowadzimy negocjacje z kilkoma pierwszorzędnymi klubami, które widzą w Kubovicie możliwość zajmowania martwych przestrzeni w swoich sportowych miastach i jako wyposażenie ich kamieniołomów” – powiedział Casarobius.

Ta hiszpańska firma chce dotrzeć do 100 jednostek na terytorium kraju, ale nie zaniedbuje ekspansji międzynarodowej: podpisała umowy na rozmieszczenie kontenerów w Meksyku, Peru i Republice Dominikany oraz propozycje z innych krajów, takich jak Finlandia, Serbia, Rosja. , Polska i Japonia.

Na tej ścieżce wzrostu Movistar Estudiantes jest ważną trucizną. „To zespół kamieniołomów, młodych i legendarnych w krajowej koszykówce” – wyróżniają się w Andaluzyjskiej Kompanii.

Miguel Angel Moreno

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *