Intel Arc: nadchodzi nowe opóźnienie?

Zaledwie tydzień temu Powtórzyliśmy kilka słów Pata Gelsingera, dyrektora generalnego Intelktóre na konferencji finansowej firmy potwierdziło dobre tempo pracy jej inżynierów, a także potwierdziło nadejście od jakiegoś czasu pierwszych kart graficznych Intel Arc do komputerów stacjonarnych (co możemy w tym miejscu jasno przetłumaczyć jako koniec) II kwartał br.. Z tym kalendarzem do naszego długo oczekiwanego debiutu dzielą nas już niecałe dwa miesiące, nawet jeśli termin zostanie przesunięty na 30 czerwca.

Ogłoszony latem 2021I Kiedy rynek kart graficznych wciąż cierpiał z powodu ogromnego niedoboru i ogromnej bańkikarty graficzne Intel Arc, które zastąpiły ostatecznie niepublikowaną wersję Intel Xe DG2 Oparte na Intel Xe HPGwygenerowały więcej oczekiwań niż ich poprzednie projekty, zarówno z powodu tego, co obiecał nam Intel, jak i z powodu wpływu, jaki upadek takiego giganta jak Intel może mieć na rynek kart graficznych.

Firma ogłosiła, że ​​pierwsze procesory graficzne Intel Arc trafią na rynek w pierwszym kwartale tego roku i już to zrobiła… ale w bardzo ograniczonym zakresie i zbliżającym się odliczaniem. Dziś, Laptopy z procesorami graficznymi Intel Arc można znaleźć tylko na wybranych rynkach i na niewielkiej liczbie urządzeń. I przez jakiś czas krążyła plotka, że ​​problem nie tkwi w sprzęcie, ale w oprogramowaniu, sterownikach i innych elementach odpowiedzialnych za prawidłowe działanie grafiki.

Teraz tak daleko jak możemy Czytaj na WccftechTo ten sam problem Może opóźnić pierwsze karty graficzne Intel Arc do komputerów stacjonarnych do drugiej połowy lub do końca lata, a tym samym nie spełnił coraz bardziej rygorystycznych początkowych oczekiwań najpóźniej pod koniec czerwca. Istnieje wiele zamieszania w tej sprawie, bez oficjalnych informacji wyjaśniających sytuację, ale dzisiaj są interesariusze, którzy twierdzą, że nie wiedzą, kiedy karty graficzne Intel Arc zostaną faktycznie wydane.

Tak więc, jeśli te doniesienia się potwierdzą, Być może będziemy musieli poczekać kilka miesięcy na pojawienie się pierwszej grafiki Intel Arc Co więcej, jest ogólnie łatwo dostępny na wszystkich rynkach. Jeśli Intel zostanie zmuszony do wypuszczania pierwszych jednostek bez pełnego zaufania do ich działania, możemy zobaczyć tylko kilka jednostek w sprzedaży i na bardzo specyficznych rynkach, takich jak prawdopodobnie Azja.

Spóźnianie się to zawsze zła wiadomość. Ale z drugiej strony Nie można zaprzeczyć, że jest to najbardziej odpowiedzialna postawa. Intel Arc jest, ze strategicznego punktu widzenia, bardzo ważną propozycją dla Intela w czasie, gdy po kilku trudnych latach technologia znów jest na akceleratorze. Przybycie na czas jest ważne, ale ważniejsze jest dobre przybycie, a jeśli trzeba poświęcić pierwsze miejsce na rzecz drugiego, jestem zwolennikiem tego, że opóźnienie jest bardziej akceptowalne niż fałszywe przybycie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.