Inwazja Ukrainy na żywo: Unia Europejska potępiła używanie przez Rosję żywności jako broni wojennej

Polska potwierdziła sprzedaż na Ukrainę broni o wartości ponad 700 milionów dolarów

105. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę: W miarę jak walki trwają na wschodzie kraju, trwają rozmowy mające na celu uniknięcie światowego kryzysu żywnościowego, zwłaszcza w Ankarze, z udziałem rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa.

Kluczem do rozmów jest to, kto oczyści miny w ukraińskich portach, skąd będzie pochodzić zboże i czy strona rosyjska będzie miała prawo do inspekcji statków, zanim dotrą do kontrolowanych przez Turcję Cieśniny Fosforowej i Tortanelles.

ONZ przedstawia w Nowym Jorku raport z propozycjami reakcji na gwałtowny wzrost cen podstawowych towarów wywołany wojną na Ukrainie, „kryzysem” dotykającym już 1600 milionów ludzi na całym świecie.

Na miejscu siły ukraińskie twierdzą, że z powodzeniem kontrolowały wojska rosyjskie w Siewierodoniecku, chociaż Rosjanie twierdzą, że wojska w Kijowie zostały poważnie zniszczone. Sytuacja jest złożona i trudno potwierdzić informacje podane przez obie strony.

Następnie inwazja Rosji na Ukrainę minuta po minucie(czas ukraiński, GMT + 3):

Środa, 8 czerwca:

11.00: Zełenski ogłosił plany uruchomienia tak zwanej „księgi tortur”, która ma na celu zebranie informacji o zbrodniach wojennych popełnionych przez Rosję podczas inwazji na ten kraj.

„W przyszłym tygodniu planuję uruchomić specjalną 'książkę oprawców’ w celu zebrania potwierdzonych danych na temat zbrodniarzy wojennych i przestępców z rosyjskiego wojska” – powiedział na nagraniu wideo nagranym zeszłej nocy oraz w przemówieniu wydanym w środę. Na jego stronie internetowej.

10.00: Ukraińscy urzędnicy wskazują na możliwość „wycofywania umocnionych pozycji” w chevronetsku, choć obiecują, że ich wojska nie poddadzą się i że to strategiczne miasto na wschodzie nie zostanie „zajęte” przez Rosjan. .

„Siły zbrojne nie przekażą Chevroletoneck, ale mogą zająć bardziej ufortyfikowane pozycje”, Siergiej Haidoi, szef administracji wojskowej Łukańska, odtworzył za pośrednictwem portalu Ukrinform za pośrednictwem swojego konta telegramowego. „Nawet gdyby nasza armia musiała udać się w silniejsze miejsca, nikt by niczego nie zabrał” – kontynuuje jego przesłanie, przyznając, że „wszystko jest ciągle wystrzeliwane”, a walki trwają w okolicy.

5.25: Ponownie ujawniły się nadużycia popełnione przez wojska Kremla podczas inwazji na Ukrainę.Po zapoznaniu się z zeznaniami osób przymusowo deportowanych ze swojego terytorium.

„Nie mamy wyboru.” Ukraińcy powiedzieli, że opuszczają strategiczny port Mariupol, zajęty przez Rosjan po kilkutygodniowym oblężeniu. AFP To, jak zostali zmuszeni do wyjazdu do Rosji zamiast do innego regionu Ukrainy, jest polityką porównywalną do „deportacji”.

Kijów szacuje, że ponad milion cywilów zostało uprowadzonych z ich terytorium wbrew ich woli podczas bombardowań dokonanych przez wojska Kremla.

4.47: Ukraina wykonała całą pracę niezbędną do uzyskania statusu kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej (UE). Teraz głos w tej sprawie mają państwa członkowskieZauważył prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski.

W filmie nagranym z przesłaniem skierowanym do narodu i wyemitowanym przez lokalne ukraińskie agencje, Żeleński wspomina o oficjalnej prośbie swojego kraju o przyłączenie się do obozu europejskiego.

„Odbyliśmy spotkanie z UE i państwami łącznikowymi w sprawie naszego wniosku (o wejście do UE) i uzyskania statusu kandydata” – powiedział Zhelensky.

15.30: premier Mateusz Morawiecki informuje, że Warszawa podpisała dla Ukrainy „największą umowę o eksporcie broni w ciągu ostatnich 30 lat”.Wyceniony na ponad 700 milionów dolarów.

„Teraz podpisaliśmy jedną z największych umów zbrojeniowych ostatnich trzech dekad – sprzedaż broni Ukraińcom. Broń ta jest dobrze przetestowana i wiemy, że dziś jest bardzo ważna na polu walki” – wyjaśnił w komunikacie MSZ RP. oświadczenie.

Premier RP Fabryczne testy dobiegły końca, a nowa pływająca piechota Porsche ogłosiła zamówienie na nowe prototypy pojazdu.Będzie on produkowany w Hucie Stalowa, największym w kraju producencie sprzętu wojskowego.

02.44: Była kanclerz Niemiec Angela Merkel, która od początku wojny na Ukrainie była obiektem krytyki za swoją politykę wobec Rosji, powiedziała we wtorek, że sama siebie nie krytykowała, choć często zastanawiała się, „czy można było uniknąć tragedii”. .

W swoim pierwszym publicznym wystąpieniu od czasu ustąpienia sześć miesięcy temu, były prezydent wyjaśnił: Latem 2021 roku nie udało mu się podjąć europejskiego wysiłku, by sprowadzić prezydenta Rosji Władimira Putina z powrotem do stołu negocjacyjnego.

Z perspektywy czasu wskazał jednak w przemówieniu w Berlinie, że wiedząc, że zrobił wszystko, co mógł, aby zapobiec obecnej sytuacji i że ma pełne zaufanie do administracji swojego następcy, Olafa Scholesa, dawało mu pewien „spokój umysł.” Organizowane przez wydawnictwo Aufbau.

01.38: Ukraina odmawia Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) pozwolenia na wizytę w elektrowni atomowej w Zaporożu, która jest kontrolowana przez siły rosyjskie.W ten sposób „zalegalizowałby trwałość najeźdźców”.

Energoatom, państwowa firma zajmująca się energetyką jądrową, powiedziała, że ​​może odwiedzić elektrownię dopiero po powrocie do kontroli nad elektrownią pod kontrolą Ukrainy, a szef MAEA Rafael Mariano Grozi oskarżył Kijów o kłamstwo. Żądana podróż ..

W oświadczeniu na swoim koncie Telegram Energoatom przypomniał w niedzielę, że dyrektor generalny MAEA poinformował o powołaniu eksperta do największej w Europie zaporoskiej elektrowni, która przestała przesyłać do agencji dane o stanie materiałów jądrowych.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) na Ukrainie nie zgodziła się na wizytę w kontrolowanej przez siły rosyjskie elektrowni atomowej w Zaporożu.
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) na Ukrainie nie zgodziła się na wizytę w kontrolowanej przez siły rosyjskie elektrowni atomowej w Zaporożu.

00.46: Republika, która ogłosiła się Republiką Doniecką (DPR) we wschodniej Ukrainie, otworzy swoją ambasadę w Moskwie. Źródła w regionie poinformowały rosyjską agencję informacyjną pod koniec czerwca lub na początku listopada Podrzucenie.

„Będzie koniec czerwca albo początek lipca, to na pewno (…) teraz skupiamy się tylko na modernizacji obiektów” – wyjaśniła minister spraw zagranicznych DRL Natalia Nikonorova.

Nowości w rozwoju …

Kontynuuj czytanie:

Nowe sankcje dla Moskwy: Ministerstwo Skarbu USA zakazuje Rosji pożyczania i kupowania akcji na rynku wtórnym
Około 800 cywilów schroniło się w obleganych przez Rosjan zakładach chemicznych w Chevroletoneck.
Tragiczna historia ukraińskiego studenta, który został zniszczony przez Rosjan w najbardziej oczekiwanym dniu

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.