iPhone 15 Pro: Pożegnanie z kartą SIM?

Do pojawienia się iPhone’a 15 z różnymi wersjami pozostały jeszcze prawie dwa lata, ale mimo to Pojawiły się pierwsze plotki. I choć jest jeszcze bardzo wcześnie (tak naprawdę prawie nic nie wiemy o tym, jaki będzie jego poprzednik, iPhone 14) Tym samym jego wiarygodność jest bardzo ograniczona, a jest kilka rzeczy, które mogłyby świadczyć o istotnych zmianach, dlatego są bardzo ciekawe, dlatego warto wziąć je pod uwagę.

I to jest przypadek, który możemy znaleźć Dzisiaj w GizieKtóry to stwierdza iPhone 15 w wersji Pro poradzi sobie bez slotu na kartę SIM, pozostawiając jedyną możliwość korzystania na przykład Aby podłączyć telefon do sieci komórkowej. Zmiana, która na pierwszy rzut oka może wydawać się dość drastyczna, ale w rzeczywistości jest niczym innym jak potwierdzeniem zmiany, nad którą Apple pracował od tak dawna, I nie zrobił tego sam.

Apple oferowało zaktualizowana lista Z Operatorzy oferujący karty eSIM, a iPhone ostatnich generacji już oferuje kompatybilność z nimi, co zbiega się w czasie z momentem, w którym telefony komórkowe zaczęły być multichipami; To znaczy, aby umożliwić jednoczesne używanie dwóch linii. Według tych plotek, iPhone 15 będzie kolejnym krokiem w tym zakresie, ponieważ stanie się jedynym systemem identyfikacji użytkownika i umożliwiania jego połączenia z siecią.

Gdyby to była inna firma, ta plotka wzbudziłaby większe podejrzenia, ale mówimy o Apple, które od dziesięcioleci Był pionierem, jeśli chodzi o eliminację komponentów i funkcji który do tego momentu był częścią standardu sprzętowego, który został włączony. Mamy najbardziej klarowny i najnowszy przykład gniazda słuchawkowego dla smartfonów, ale robiliśmy to również wcześniej, na przykład z zewnętrznymi nośnikami pamięci w komputerach Mac. Tak więc Apple po raz kolejny robi podobny krok z iPhonem 15 i wydaje mi się, że jest to możliwe.

Jedną rzeczą, która sprawia, że ​​trochę się waham, chociaż nie byłoby to wielkim problemem, jest to, że Apple wprowadza zmianę, która wpływa na projekt iPhone’a w połowie następnego cyklu projektowania. iPhone 12 i iPhone 13 mają ten sam projekt, więc Miejmy nadzieję, że iPhone 14 zrobi różnicę pod tym względem, a nowa linia pozostanie w iPhonie 15. To prawda, że ​​nie jest to bardzo zauważalna zmiana (mam na myśli na poziomie wizualnym), ale niezwykłe jest, że rozważali zrobienie tego w tamtym czasie.

Z drugiej strony, Możliwe, że zdecydowali w Cupertino, że czas przyspieszyć wdrożenie eSIMZamiast zaproponować iPhone’a 14, chce dać operatorom okres dwóch lat (do pojawienia się iPhone’a 15) na przyspieszenie jego wdrożenia. Bardzo interesujące byłoby potwierdzenie, czy Apple rzeczywiście poczynił postępy w tym zakresie, choć najprawdopodobniej na potwierdzenie tego będziemy musieli długo czekać.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *