Isabel Diaz Ayuzo przybyła do Polski, aby wziąć udział w obchodach upamiętniających Holokaust

Isabel Diaz Ayuzo przybyła do Polski, aby wziąć udział w obchodach upamiętniających Holokaust
Warszawa, 20.01.2024. – Isabel Díaz Ayuzo (i), Przewodnicząca Wspólnoty Madrytu, odwiedziła dziś w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich Przekształconych przez Nazistów Polin. Druga bitwa w getcie stolicy tego narodu. EFE/Society of Madrid – Tylko do użytku redakcyjnego/dostępne w celach ilustrujących towarzyszące wiadomości (obowiązkowe)-

Kraków (Polska), 20 stycznia (EFE).- Isabelle Díaz Ayuzo, przewodnicząca wspólnoty madryckiej, rozpoczęła w najbliższą sobotę swoją trzydniową wizytę w Polsce od wizyty w Muzeum Historii, aby złożyć hołd ofiarom Holokaustu. Polscy Żydzi w Warszawie.

Szef madryckiej administracji regionalnej podczas wizyty w Muzeum Polskim mieszczącym się na terenie byłego getta warszawskiego dokonał przeglądu 1000 lat dziedzictwa żydowskiego w Polsce – poinformował w oświadczeniu przewodniczący gminy madryckiej.

Następnie Ayuzo planuje udać się do Krakowa (południe), skąd odwiedzi muzeum nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie złoży hołd ofiarom Holokaustu zorganizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Żydów (EJA).

Upamiętnienie ofiar Auschwitz, które 27 stycznia minęło 79 lat od ich wyzwolenia, będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu odrębnymi wydarzeniami w Krakowie w poniedziałek i wtorek.

Prezydent USA Elon Musk, przywódca społeczności madryckiej, który wielokrotnie wyrażał swoje poparcie dla narodu żydowskiego, również ma przemawiać w poniedziałek na seminarium antysemickim zorganizowanym przez EJA. uczęszcza.

Isabel Diaz Ayuzo wezwała do publicznych i instytucjonalnych demonstracji poparcia dla narodu izraelskiego po atakach Hamasu w październiku ubiegłego roku i określiła państwo izraelskie jako „jedno z najważniejszych w historii ludzkości, jedyną demokrację na Bliskim Wschodzie”. Wśród najbardziej wykwalifikowanych, odważnych i metyskich narodów świata”.

W lutym 2023 r. Díaz Ayuso złożył oficjalną wizytę w Izraelu, aby „zintensyfikować stosunki” ze swoimi firmami i przeprowadził wywiad z izraelskim prezydentem Izaakiem Herzogiem.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *