Isigenere z Alicante realizuje swój pierwszy pływający projekt fotowoltaiczny w Polsce

Isigenere z Alicante realizuje swój pierwszy pływający projekt fotowoltaiczny w Polsce

Benixama. Podpis Feniks iGener Przyniosła fotowoltaiczne struktury słoneczne Różne kontynenty według konkretnych projektów. teraz, Przyjechali do Polski po raz pierwszy. Firma współpracuje z Andamion w celu ustanowienia IceFloating. Od Isigenere zapewniają: „W Polsce iw całym zespole jest wiele możliwości Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z Antamionem.” Przed Polską, Holandia, Niemcy, Izrael, Kenia czy Chile
Oto niektóre z krajów, w których ustanowiono ich struktury.

W szczególności projekt dotyczy pilotażowego prawie 50 kWp, którego wydajność będzie porównywalna z elektrownią dachową w tej samej lokalizacji i zapewni pobliski biurowiec w rejonie Gdańska. W ten sposób pływająca instalacja jest prowadzona w sztucznym zbiorniku, a projekt będzie pierwszym w kraju słowiańskim z pływającymi panelami słonecznymi. Polskie miasto powierzyło instalację Benixamie.

Projekt pilotażowy obejmuje 110 paneli o mocy 49,5 kW. Są to dwustronne panele typu szkło-szkło. Tym samym w jej dolnej i górnej części tworzą grubą warstwę szkła odporną na czynniki zewnętrzne. „To świetny przykład wykorzystania niewykorzystanych powierzchni wody do produkcji zielonej energii” – obiecują polscy przedsiębiorstwa. Proces realizacji trwał trzy miesiące, w tym procedury administracyjne, przygotowanie dokumentacji projektowej, dostawa materiałów i montaż instalacji.

W ten sposób Antamion Isigenere wykorzystuje generację 4.0 systemu Isifloating, w którym „zaimplementowano najnowsze rozwiązania techniczne, będące efektem ponad dziesięcioletniego doświadczenia w stosowaniu systemu na różnych wodach w różnych warunkach klimatycznych”.

Inne projekty

Z kolei latem 2022 r Przyszedł Isikenere Największy zbiornik w Europie Zachodniej, w Alceva w Portugalii. Wykorzystali również technologię icefloating w obiekcie, którego właścicielem jest firma energetyczna EDP. Rozmiar zbiornika może wytrzymać duże fale, z maksymalną głębokością 70 metrów i wahaniami poziomu wody do 23 metrów.

W ramach projektu, jak wyjaśniła firma, wdrożono wiele pionierskich w skali światowej innowacji. Zastosowano pływaki wykonane z kompozytu korkowego, naturalnego, nadającego się do recyklingu i biokompatybilnego surowca oraz polimerów pochodzących z recyklingu. Podobnie, w wyniku europejskiego programu innowacji wprowadzono specjalny system kotwiczenia i cumowania dla złożonych środowisk. Nowicjusz

Jak pracujesz w Isikenere? Jako budowniczowie tych struktur fotowoltaicznych twierdzą, że potencjalnym klientem może być każda firma mająca dostęp do zbiorników wodnych i troszcząca się o zrównoważony rozwój i środowisko. Jej systemy pozwalają na częściowe lub całkowite pokrycie powierzchni wody, dna i skarp i mogą być stosowane w stawach irygacyjnych lub zastosowaniach przemysłowych, zbiornikach, a także elektrowniach wodnych, stacjach uzdatniania wody lub jeziorach kopalnianych.

W tym przypadku pracują poprzez sieć partnerów i klientów pośrednich, aby dostarczać rozwiązania klientom końcowym. Jednocześnie wprowadzają innowacje, aby dzięki swojej zastrzeżonej technologii tworzyć struktury, które są tak zwinne, proste, wydajne i elastyczne, jak to tylko możliwe. Konfigurowalne komponenty platformy zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić bezpieczną instalację i konserwację dla personelu oraz zminimalizować koszty logistyczne przy maksymalnej efektywności energetycznej, podała firma.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *