Izan Almazán, przyszłość tenisa na Balearach

Izan Almazán, przyszłość tenisa na Balearach

17-latek jest czołowym młodym zawodnikiem z Balearów iw tym roku wygrał dwa turnieje ITF na Wyspach Kanaryjskich i w Polsce

ledwie dwa lata, Równowaga Wagi (Palma, 2006) Robił już pierwsze zdjęcia z małego nietoperza. Jego brat Hugo, rok starszy od niego, również kochał tenis i obaj zaczęli trenować i startować w zawodach. Przez kilka lat łączyła ich również pasja do piłki nożnej, aż do 10 roku życia Eizan wybrał tenis, podczas gdy jego brat coraz więcej czasu poświęcał piłce nożnej. Z piłką w nogach obaj spisali się bardzo dobrze i byli częścią drużyny Cide, która zdobyła Żółty Puchar przeciwko Villarreal.W tym sezonie Hugo zagra w młodzieżowej drużynie Granady, klubu, z którym podpisał kontrakt kilka tygodni temu.

Krok po kroku, ale bez przerwy, Aizan poprawiał się w świecie tenisa i tak było Najlepszy w swojej klasie na Majorce i Balearach. Ma zaledwie 17 lat i prawie 1,90 m wzrostu. Ma jeszcze kilka lat wzrostu i aby móc stawić czoła swoim silnym rywalom, postanawia sam popracować na siłowni i zyskać więcej siły i odporności, ale bez utraty podstawowej szybkości, aby stawić czoła silniejszym rywalom.

Jest typowym hiszpańskim graczem, który trenował głównie na glinie, ale jego tenis bardziej nadaje się do gry na kortach twardych. „Moje najlepsze uderzenia to serwis i bekhend (dwie ręce). W tym roku bardzo skupiłem się na poprawie mojej prawej ręki – mówi nieśmiało.

Ten sezon był bardzo produktywny, odkąd podbił Dwa turnieje juniorów ITF, jeden w Telde (Wyspy Kanaryjskie), a drugi w Gdańsku (Polska). To właśnie w tym środkowoeuropejskim kraju zadebiutował w ubiegłym roku, wygrywając na Stadionie Szczawno Zdrój.

dla niego prognoza Postępuje zgodnie z instrukcjami swojego instruktora, ale nie zapomina o nauce. Aż dwa lata temu pojechałem do Cide. Uczyłem od 9:00 do 16:00, a potem trenowałem do 21:00. Już drugi rok studiuję w CTEIB del Príncipes de España w podzielonych godzinach, chociaż szkolę się w sa Teulera ».

the Mentalność Jest to jeden z najważniejszych aspektów w sporcie indywidualnym, jakim jest tenis. „Nie mam psychiatry. Chciałbym i myślę, że może mi pomóc, ale gracze, którzy otrzymują taką pomoc, również tracą.

Z tenisowego punktu widzenia Izan kocha Rosjanina Daniela Miedwiediewa. „Podoba mi się sposób, w jaki gra, jaki jest agresywny”. Z ciosów, serwisu i strzału Australijczyka Nicka Kyrgiosa, wyłonił się kolejny rosyjski hit, Rublow, oraz uderzenia bekhendowe rodaka Miedwiediewa.

Pomimo bycia najwybitniejszym młodzieńcem na Majorce, Nie miał okazji współpracować z Rafaelem Nadalem czy Jaume Manarem. – Oczywiście, że to zrobię – mówi.

Rodzice Aizana pracują jako taksówkarze i asystenci administracyjni, a tenis to drogi sport. Biorąc pod uwagę pustą pomoc Balearic Tennis Association, nie miał innego wyboru, jak tylko rywalizować o Universidad Europea w Madrycie, który oferował mu zakwaterowanie w turniejach organizowanych w społeczności. Jedną z opcji może być wyjazd do Stanów Zjednoczonych na stypendium, ale dzisiejsi przygotowujący uważają to za ostatnie oferty na stole.

Teraz Twoim następnym celem jest Szwajcaria, gdzie zagra od 24 lipca, dzięki temu, że jeden z jego trenerów, Ángel Inocencio, ma przyjaciela, który pozwoli Aizanowi spać w swoim domu. Jedna z jego trenerek, Gabi Frias, mówi o Izanie: „Pracuje bardzo dobrze i jest bardzo zdyscyplinowany. W tym wieku trzeba poprawić wszystko, ale w jego przypadku przede wszystkim jazdę, która w tym roku poszła do przodu, oraz cięty bekhend. Poprawiłem się też w zmuszaniu przeciwnika do zagrania kolejnej piłki, co jest bardzo ważne nawet w przypadku utraty punktu.
Pomiędzy nauką a tenisem ma czas wolny. „Lubię oglądać opery mydlane. Prison Break jest moim ulubionym. Bądź też z moimi przyjaciółmi. Eizan nie wie, jaka jest noc. „Nigdy nie byłem na dyskotece, no tak, kiedyś zostaliśmy zaproszeni przez jedną z hiszpańskich drużyn narodowych po zawodach.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *