Izba Europejska wzywa do działania przeciwko Węgrom i Polsce

Bruksela – Wczoraj na pełnym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego przyjęto rezolucję wzywającą Komisję Europejską do rozpoczęcia procesu wstrzymywania środków dla Węgier i Polski za nieprzestrzeganie polityki prawa z jego dyktatorskim poślizgiem. W przemówieniu przy 506 głosach za, 150 przeciw i 28 za, nie zostało to wyraźnie nazwane dla tych dwóch krajów, ale mają one jedynie praktykę, która jest obecnie otwarta na różne naruszenia demokratycznej polityki i wartości. Unia Europejska.

Na początku roku opracowano mechanizm prawnego włączenia dotacji europejskich na ochronę interesów finansowych obozu w ramach budżetowych na lata 2021-2027. Z narzędzia można korzystać już od stycznia, ale Parlament Europejski potępia administratora socjalnego za „nieproponowanie jakichkolwiek działań w tym kierunku i przestrzeganie terminu wyznaczonego przez Parlament Europejski na przedstawienie wytycznych dotyczących stosowania przepisów”. Fakt ten jest broniony przez eurodeputowanych przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości jako „wystarczające podstawy do wniesienia skargi przeciwko Komisji”, stwierdziła Izba w oświadczeniu.

Z tego powodu rezolucja wzywa administratora socjalnego do „szybkiego działania w przypadku poważnych naruszeń, które mają miejsce w oparciu o zasady prawa w niektórych krajach członkowskich i stanowią poważne zagrożenie dla sprawiedliwej, legalnej i bezstronnej dystrybucji. UE”.

Posłowie do PE wzywają Brukselę do rozpoczęcia tego procesu po raz pierwszy od początku tego roku, ale Komisja Europejska chce poczekać, ponieważ przygotowuje serię wytycznych wyjaśniających, w jaki sposób narzędzie będzie używane. Warszawa i Budapeszt złożyły apelację w sądzie luksemburskim, a urzędnicy gminy starają się poznać werdykt przed podjęciem pierwszych kroków.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.