Jaca Ice Curling Club, 4. miejsce w Nicei – Sport

W miniony weekend w Nicei (Francja) odbyła się druga edycja Międzynarodowego Pucharu Curlingu w Nicei, gdzie Jaca Ice Club reprezentowały dwie drużyny (Jaca Red i Jaca Black). 20 uczestniczących drużyn z Francji, Włoch, Szkocji, Polski, Danii, Litwy, Szwajcarii i Hiszpanii zostało podzielonych na pięć grup po cztery zespoły każda.

W grupie E Jack Reed zakończył fazę grupową trzema zwycięstwami z większości meczów. Pierwszy był przeciwko szwajcarskiej drużynie GE Canonnière z wynikiem 10-4. Później odnieśli kolejne zwycięstwo 9:4 nad Francuzem Les Bouffeurs de Curl, ostatecznie pokonując litewskiego Slydisa 8:5.

W ćwierćfinale Jaqués nie miał szczęścia w starciu z obecnym francuskim Team Mercier, przegrywając 5-8.

W walce o miejsca od 5 do 8 Jaca Red po raz pierwszy zmierzyła się z drużyną Scottish Knights 1 w meczu, który zakończył się minimalną przegraną (6-7), a rozstrzygnął ją ostatni kamień. W ostatnim meczu turnieju, Jack Reed zmierzył się z Vintage Tourin i przegrał 10-2 i zajął godne siódme miejsce.

Z kolei Jaca Black w grupie C rozpoczęła fazę grupową od dwóch zwycięstw, pierwsze nad francuską drużyną Les Conta z wynikiem 11-7, a drugie ze szwajcarskim Les P’Tis Suisses ( 6-4. ), by ostatecznie przegrać z Francuzką Fladrą i talerzem frytek w meczu rozstrzygniętym na ostatnim miejscu 7-8.

W ćwierćfinale Jaqués z łatwością pokonał Les Bouffeurs de Curl z wynikiem 10-3. Jack Black był o krok od finału, bo w półfinale ze szwajcarską drużyną Geneve Lully przegrali 5-6. W walce o brązowy medal jaquesy nie dały rady silnej Mercier Team, przegrywając 2-9.

Jaca Ice Curling kończy sezon z czwartym miejscem dla Jaca Black i siódmym dla Jaca Red, a turniej pomógł zdobyć międzynarodowe doświadczenie i braterstwo z drużynami z innych krajów. Klub podkreśla dobrą organizację turnieju i przyjemną atmosferę, w której żyją wszystkie uczestniczące drużyny.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.