Jak aktywować tajne menu dźwięków, które ukrywają iPhone’a?

Wyobraź sobie dźwięk telewizora lub radia bez strojenia; stały i równomierny hałas pracującego klimatyzatora; Szum w kabinie podczas lotu samolotem. Wszystkie są przykładami białego szumu, sygnału audio, który zawiera wszystkie częstotliwości i wszystkie mają taką samą siłę.

biały szum

Biały szum powoduje, że poziom progu słyszenia osiąga maksymalną prędkość, co oznacza, że ​​w obecności tego rodzaju szumu tła intensywniejsze bodźce słuchowe mają mniejszą zdolność aktywacji kory mózgowej podczas snu. Dlatego jest idealny, aby pomóc Ci się zrelaksować.

Niektórzy ludzie używają maszyny z białym szumem lub aplikacji mobilnej, aby generować tego rodzaju hałas i pomóc im odpocząć i trochę się wyciszyć. Ale jeśli masz iPhone’a z iOS 15, masz już funkcję białego szumu wbudowaną w system operacyjny telefonu za pośrednictwem „ukrytego” menu wśród opcji ułatwień dostępu smartfona.

Ukryte menu dźwięków iPhone’a

 1. Przejdź do ustawień
 2. Dostępność
 3. audio/wizualne (w audio)
 4. Dźwięki w tle (zasadniczo termin Apple na biały szum).
 5. Naciśnij włącznik/wyłącznik u góry strony, aby włączyć dźwięki w tle.

Możesz wybierać spośród kilku różnych głosów. Wystarczy dotknąć dźwięku i wybrać jedną z następujących opcji:

 • zrównoważony hałas
 • jasny hałas
 • ciemny hałas
 • Ocean
 • deszcz
 • Strumień

Na stronie głównej menu dźwięków tła możesz również dostosować głośność białego szumu, Niezależnie od innych funkcji telefonu. Dostępne są również opcje odtwarzania dźwięków w tle podczas odtwarzania innych multimediów w telefonie oraz wyłączenia dźwięków, gdy ekran jest zablokowany.

Lista dźwięków iPhone’a

Dźwięki w tle schowane Opcja audio/wideo w ustawieniach ułatwień dostępu. Na stronie z listą dźwięków tła możesz ustawić swoje ulubione dźwięki i dostosować głośność.

 1. Wróć do menu Ułatwienia dostępu.
 2. Przewiń w dół i dotknij skrótu ułatwień dostępu (w obszarze Ogólne).
 3. Dotknij dźwięków tła, aby wybrać je z listy.

Jest szybki sposób na uzyskanie tego wszystkiego, jeśli wolisz nie zagłębiać się w menu za każdym razem, gdy chcesz włączyć biały szum. Po ustawieniu preferowanego dźwięku z powyższych opcji wykonaj następujące czynności:

Spowoduje to ustawienie białego szumu jako skrótu dostępu, dzięki czemu Twój ulubiony dźwięk w tle będzie odtwarzany za każdym razem, gdy trzykrotnie klikniesz przycisk boczny, nawet gdy ekran jest zablokowany. Tak czy inaczej, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do relaksujących dźwięków, kiedy tylko ich potrzebujesz.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.