Jak często można bezpiecznie znieczulać?

Jak często można bezpiecznie znieczulać?

Chociaż znieczulenie ogólne jest bezpieczne dla większości ludzi, może się okazać, że będziesz musiał zmagać się z pewnymi skutkami ubocznymi znieczulenia po operacji.

Rodzaj problemów, których możesz doświadczyć, będzie zależał od charakteru operacji i ogólnego stanu zdrowia. Na przykład niektóre z typowych działań niepożądanych, które mogą wystąpić po znieczuleniu, obejmują m.in. nudności lub wymioty, zawroty głowy, ból gardła, suchość w ustach i bóle mięśni. Klinika majonezu. Dobrą wiadomością jest to, że większość działań niepożądanych związanych ze znieczuleniem ustąpi w ciągu 24 godzin.

the Klinika Cleveland Należy również zauważyć, że chociaż rzadkie, mogą wystąpić inne, poważniejsze powikłania związane ze znieczuleniem. Na przykład znieczulenie wymagające rurki do oddychania może prowadzić do zapadnięcia się płuca, kiedy płyn wypełnia worki powietrzne w płucach lub płuco kurczy się. Innym rzadkim, ale potencjalnym ryzykiem jest tymczasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów. Znieczulenie może również prowadzić do stanu zwanego delirium pooperacyjnym, który objawia się uczuciem dezorientacji i może prowadzić do utraty pamięci lub problemów z nauką. Zwykle to osoby starsze są najbardziej narażone na delirium po operacji. Świadomość anestezjologiczna, dotykająca około 1 na 1000 osób, jest kolejnym potencjalnym powikłaniem i opisuje sytuację, w której pacjent jest świadomy operacji podczas jej wykonywania.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *