Jak i kiedy zobaczyć zieloną kometę z Florydy w 2023 roku – NBC6 South Florida

a Ostatnia kometa w Układzie Słonecznym około 50 000 lat temu W tym tygodniu powinien być widoczny na niebie Florydy przez teleskop, informuje NASA.

the Kometa c/2022 E3 (ZTF), nazwa, którą NASA przyznaje, jest pełna kęsów, przechodzi przez wewnętrzny układ słoneczny.

Najbliżej Ziemi będzie w czwartek, 2 lutego, a według NASA wszystko, czego prawdopodobnie będziesz potrzebować, to lornetka.

Według Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, „Komety są notorycznie nieprzewidywalne, ale jeśli będą kontynuować swój obecny kierunek jasności, będą łatwe do zauważenia przez lornetkę i potencjalnie widoczne gołym okiem pod ciemnym niebem”. w Kalifornijskim Instytucie Technologicznym.

Obserwatorzy z półkuli północnej będą mogli zobaczyć kometę na porannym niebie. NASA Mówi. Mieszkańcy półkuli południowej będą mogli go zobaczyć na początku lutego.

NASA/JPL-Caltech

Kometa C/2022 E3 (ZTF) będzie najbliżej Słońca 12 stycznia, zanim minie Ziemię 2 lutego.

Nowo odkryta kometa została po raz pierwszy wykryta w marcu 2021 roku, kiedy znajdowała się na orbicie Jowisza.

Było to ostatnie w Układzie Słonecznym podczas górnego paleolitu w epoce lodowcowej, ale czy jest widoczne z Ziemi, dopiero się okaże. Mógł przejść poza orbitą JowiszaNASA mówi.

Została odkryta przez astronomów podczas przeglądu kamery szerokokątnej Zwicky Transit Facility.

Według NASA: „Od tego czasu nowa długookresowa kometa pojaśniała dramatycznie i teraz przelatuje nad północnym konstelacją Corona Borealis na niebie przed świtem”.

Na zdjęciu teleskopowym z 19 grudnia jaśniejsza zielonkawa koma lub chmura komety jest widoczna wokół jej jądra.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *