Jak jeden z najstarszych eksperymentów naukowych na świecie powstał z brudu

Jak jeden z najstarszych eksperymentów naukowych na świecie powstał z brudu

Wyposażony w łopaty, rękawiczki i reflektory, zespół podążył za mapą do miejsca wykopalisk. Dr Weber powiedział, że atmosfera była „skrajnie piracka”. Dr Telewsky przystąpił do wykopania czystego kwadratowego otworu.

Ale ponieważ były rzeźbione głębiej i szerzej, nie było butelek do znalezienia. „Ptaki zaczęły ćwierkać” – powiedział dr Weber, a słońce zagroziło, że zdmuchnie osłonę. „Morale było niskie”.

Kiedy dr Bell po raz pierwszy zakopał butelki z nasionami, planował kopać jedną co 5 lat, a eksperyment miał trwać sto lat. Jednak z biegiem czasu urzędnicy wydłużyli okres między operacjami wiertniczymi do 10 lat, po czym dwa z nich zostały nieco opóźnione: rok 1919 został przeniesiony na wiosnę 1920 r. – co, jak podejrzewa dr Tiliosky, mogło mieć związek z grypą z 1918 r. został przeniesiony do tego roku, z powodu zamknięcia kampusu związanego z Covid-19.

Aby uniknąć utraty wątku przez te dziesięciolecia, w Michigan opracowano rodzaj Departamentu Strażników Nasion, w którym każde pokolenie botaników przekazuje pochodnię młodszym kolegom.

Dr Telewsky – profesor biologii roślin na uniwersytecie i siódma osoba odpowiedzialna za eksperyment – wykopał pierwszą butelkę nasion w 2000 roku ze swoim poprzednikiem, Jeanem Zivartem, który zmarł w 2009 roku. kopia mapy dla profesora nadzwyczajnego Davida Lowry’ego W biologii rośliny, do której wyraził chęć przyłączenia się.

Zaledwie dwa miesiące później dr Telewsky miał udar. „Pokazał mi, jak wrażliwe jest przekazywanie tych rzeczy, zachowując je w tajemnicy” – powiedział dr Lowry, wracając do zdrowia od tego czasu. Wkrótce potem dr Telewsky zaprosił do udziału dr Webera, adiunkta na uniwersytecie, oraz dr Brodvig.

Przez lata czysto praktyczne decyzje dr Bella rozwinęły iluzję tajemnicy. Dr Telewsky powiedział, że dr Bell wykopał każdą nową butelkę pod kocem ciemności nie po to, by robić to dramatycznie, ale po prostu po to, aby chronić inne zapakowane nasiona przed promieniami słonecznymi, które mogłyby spowodować przedwczesne kiełkowanie. (Zespół używa zielonych świateł w reflektorach z tego samego powodu).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *