Jak łatwo i szybko kompresować lub dekompresować pliki RAR i ZIP oraz foldery za pomocą WinRAR?

Wczoraj ci daliśmy Jak anulować fakturę w SAT Kilka dni temu opowiadaliśmy Ci o tym Tani plan z reklamami Netflix. Ale w Podstawy Xataka w Meksyku Nauczyliśmy się już wcześniej wielu sztuczek i wskazówek, które pomogą Ci uzyskać lepsze wrażenia zarówno w aplikacjach, jak i akcjach, usługach strumieniowych i nie tylko.

Z tego powodu dzisiaj nadszedł czas, aby pokazać, jak w bardzo prosty sposób można kompresować i dekompresować pliki za pomocą WinRAR, w ten sposób można uzyskać lepsze rozmieszczenie lub wysłać wiele plików w razie potrzeby.

Co to jest WinRAR, do czego służy i gdzie jest pobierany?

WinRAR to aplikacja komputerowa na wszystkie komputery PC Ułatwia kompresowanie lub dekompresowanie plików jednym kliknięciem. Jego działanie jest bardzo proste, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to wybrać żądane pliki lub foldery, a aplikacja zrobi resztę automatycznie.

Możesz obecnie pobrać plik Wersja próbna WinRAR Z Oficjalna strona internetowaTen plik jest bezpłatny i może ci pomóc, jeśli potrzebujesz tylko skompresować lub zdekompresować niektóre pliki, ale trwa to tylko przez chwilę 30 dni przed koniecznością aktywacji licencji. Jeśli chcesz pełną wersję, musisz ją kupić, jej cena wynosi 567 peso Licencja jest dożywotnia.

Jakie są funkcje WinRAR?

WinRAR to rozwiązanie problemów z przechowywaniem i ładowaniem plików, Jest to bardzo przydatna aplikacja, która zawiera wiele różnorodnych i łatwych w użyciu narzędzi Kompatybilny z wieloma formatami dla każdego użytkownika, który tego potrzebuje.

Ten program jest idealny do tworzenia kopii zapasowych, tworzenia plików o dowolnym rozmiarze, a także kompresowania i dekompresowania plików w dowolnym formacie, na przykład ZIP, RAR, ISO, JAR, 7Z, itp.

Jak kompresować i dekompresować pliki za pomocą WinRAR

Możemy to zrobić z dowolnym plikiem, który chcemy, czy to z obrazami, audio, wideo, programami, folderami i wieloma innymi. Aby z niego skorzystać, wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Wybierz pliki, które chcesz skompresować, a następnie kliknij je prawym przyciskiem myszy.
  • Teraz zobacz listę WinRAR i wybierz opcję „dodaj do pliku” Aby otworzyć początkowe okno programu.
Kompresuj pliki za pomocą WinRAR

  • tutaj możesz Zmień nazwę oraz typ pliku I inne parametry zalecamy jednak zmianę nazwy tylko po to, aby nie komplikować sobie.
Okno WinRAR

  • Na koniec kliknij przycisk „akceptować” I automatycznie utworzy plik .RAR, jeśli dwukrotnie klikniesz ten nowy plik, wyświetli okno z tym, co skompresowałeś.
Pliki skompresowane za pomocą WinRAR

  • Rozpakowanie pliku jest prostsze, ponieważ wystarczy go zaznaczyć, kliknąć prawym przyciskiem myszy, ponownie poszukać WinRAR na liście, a następnie wybrać opcję „Wypakuj tutaj”. Spowoduje to automatyczną dekompresję plików.
Dekompresuj pliki WinRAR

Gotowe, tak proste, że możemy użyć WinRAR do kompresji lub dekompresji dowolnego typu plików, pamiętaj, że jeśli pobierasz pliki z Internetu, Niektóre z nich mogą zawierać hasło, które należy najpierw wpisaćale następny proces będzie taki sam.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.