Jak leczyć zapalenie powięzi podeszwowej

Zapalenie powięzi podeszwowej, częsta przyczyna bólu pięty, może utykać u każdego, od maratończyków po biegaczy Drewno tygrysie.

Jest to jeden z najczęstszych urazów tkanek miękkich, ale stan ten to nie tylko stan zapalny (jak sugeruje „zapalenie” w nazwie) rozcięgna podeszwowego, które jest więzadłem leżącym pod skórą na spodzie każdej stopy, eksperci mówią. Jest to również awaria mechaniczna, która wymaga interwencji fizycznej – rozciągać się I wzmocnij więzadła i mięśnie stopy.

Jeśli masz zapalenie powięzi podeszwowej, nie kładź tylko stopy. Rozciągnij go, ściśnij łuk stopy i stopniowo wracaj do chodzenia, nosząc wspierającą parę butów, mówią naukowcy.

Typowe metody leczenia zapalenia powięzi podeszwowej leczą zapalenie, często stosując lód lub nawet unieruchamiając stopę. Przedłużony odpoczynek – pierwszy krok w planie leczenia „RICE” dotyczący odpoczynku, lodu, kompresji i uniesienia – może prowadzić do dłuższego czasu regeneracji rozcięgna podeszwowego, mówi. Keitha ParraProfesor fizjologii ćwiczeń molekularnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

„Bezczynność i brak ruchu pogłębia uraz” – powiedział Barr.

Aby przyspieszyć gojenie, mówi Barr i inni eksperci, należy rozciągnąć stopę i wywierać nacisk na powięź podeszwową, aby fizycznie wydłużyć więzadło i przyspieszyć gojenie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *